Strona główna » MECZ TRAMPKARZY AP BALTICA ŚWINOUJŚCIE

MECZ TRAMPKARZY AP BALTICA ŚWINOUJŚCIE

W sobotę (11.05), na Stadionie Miejskim OSIR w Świnoujściu rozegrany został mecz 8 kolejki Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy ZZPN, w którym Akademia Baltica Świnoujście podejmowała UKS Unię Białogard.

Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane. Wraz z biegiem czasu inicjatywę zaczęli przejawiać gospodarze, którzy stwarzali groźne sytuacje bramkowe. Niestety, w decydujących momentach nasi piłkarze razili nieskutecznością, marnując seryjnie stuprocentowe sytuacje bramkowe. Jak to w futbolu bywa, jedna z nielicznych akcji gości zakończyła się ich powodzeniem i do przerwy piłkarze Unii Białogard prowadzili 1:0.

Po przerwie inicjatywa znowu należała do Zawodników Baltici, którzy jednak grali statycznie i w sposób przewidywalny dla przeciwnika. W końcu jednak po świetnym prostopadłym podaniu Mike,a Janiszewskiego bramkę strzelił Maksymilian Turajski. Od tego momentu gra stała się bardzo otwarta. Obie drużyny dochodziły do świetnych sytuacji bramkowych, jednak tak jak w pierwszej połowie nasi piłkarze nie potrafili wykorzystać dogodnych szans do strzelenia gola. Pod koniec meczu jeden z nielicznych kontrataków Unii przyniósł im powodzenie i po bardzo ciekawym meczu drużyna gości odniosła zwycięstwo 2:1.

W przekroju całego meczu drużyna Akademii Baltica była lepszym zespołem, stworzyła więcej sytuacji bramkowych, jednak zawiodła skuteczność. Sama gra też pozostawiała wiele do życzenia. Tym bardziej żal straconych punktów, gdyż te były w zasięgu młodych piłkarzy ze Świnoujścia. Pozostaje nauka i wyciągnięcie wniosków na przyszłość.
Życzymy Powodzenia młodym Piłkarzom Akademii Baltica Świnoujście w następnych spotkaniach ligowych.