Bardzo prosimy o pomoc! Szukamy domu, chociaż tymczasowego dla Kubusia!

Kubuś to lękowy psiak ze schroniska w Choszcznie. Miesiąc temu groziło mu wywiezienie do innego schroniska, ale udało się – znaleźliśmy (w ostatniej chwili) dom tymczasowy. Tam rozpoczęła się praca nad jego lękowością. Praca ciężka, ale z efektami. Niestety z przyczyn niezależnych od jego tymczasowych opiekunów, musimy Kubusiowi znaleźć pilnie nowy dom, chociaż tymczasowy.

Kubuś obecnie podchodzi do swoich opiekunów, wita ich kiedy rano wstają lub kiedy wracają do domu (dla nas to szok!). Dobrze dogaduje się z psem rezydentem. Największym problemem są spacery, bo Kubuś boi się wychodzić z domu… ale z najświeższych wieści wiem, że przez majówkę, zwłaszcza ostatnie 2 dni, kilkukrotnie udało się wyjść na spacer, a nawet go na tych spacerach pokarmić 🙂 Poza strachami Kubuś jest bardzo ciekawskim i kochanym pieskiem – widać że bardzo potrzebuje kontaktu z człowiekiem – ale trzeba mu w tym pomóc 🙁

Szukamy więc osób chętnych kontynuować pracę z Kubusiem. Sami chętnie pomożemy i doradzimy. Zapewniamy klatkę kenelową, która będzie dużym wsparciem na początku. Co do samej pracy z Kubusiem, to działamy pod okiem behawiorysty, i zgodnie z jego zaleceniami planujemy rozpoczęcie terapii farmakologicznej. W tym tygodniu Kubuś przejdzie diagnostykę w gabinecie weterynaryjnym, którą opłacimy dzięki Waszej pomocy! (zbiórka sprzed kilku dni 😉 ).

Jeśli chcielibyście pomóc Kubusiowi, ale nie wiecie czy dacie radę – zadzwońcie. Wszystko opowiemy i wyjaśnimy 😉 Kontakt: 507 516 562, 516 490 165.