Żenujące wystąpienie – strajkującej nauczycielki – radnej – kasa – kasa – kasa ani raz nie padło słowo – dzieci, młodzież, uczniowie !!!

Tak jak przewidywaliśmy sesja nadzwyczajna Rady Miasta w Świnoujściu w sprawie wypłat dla strajkujących nauczyciel nic nie przyniosła – bo przynieść nie mogła.

No może prócz kilku wystąpień.

Radna Mikulska w swoim wystąpieniu pokazała – jaki stosunek do swojej pracy i uczniów mają dziś nauczyciele – ci którzy zostawili ich w czasie egzaminów.

Z jej wystąpienia wynika jedno – „dawać kasę” – „kasa” – „gdzie jest nasza kasa” i ani jednego słowa o dzieciach – młodzieży i uczniach.

Ponad 3 minut i ani jednego słowa o uczniach.

Pani radna mówi – wolna decyzja wolnych ludzi w wolnym kraju – więc pytamy – dlaczego wolni ludzie nie chcą ponieść konsekwencji za swoje działania ??

Na koniec radna – strajkująca nauczycielka – zagłosował ZA przyjęciem uchwały, która ma Prezydenta miasta „zmusić” do znalezienia KASY dla strajkujących nauczycieli.

Przypomnimy wykształconej Pani pedagog pewną sentencję:

Nemo iudex in causa sua (łac. Nikt nie może być sędzią we własnej sprawie)

Pani Radna apeluje aby nie dzielić nauczycieli na strajkujących i nie strajkujących – droga Pani – to nauczyciele się podzielili i zostawili swoich podopiecznych więc proszę mieć pretensje do siebie i do swoich kolegów i koleżanek – którzy w czasie egzaminów dobrze się bawili: