Ul. Batalionów Chłopskich wyasfaltowana, ale apelujemy o ostrożną jazdę

Można już jeździć ul. Batalionów Chłopskich. Jeszcze przed „długim majowym weekendem” jezdnia została pokryta asfaltem. Są jednak utrudnienia. Dlatego apelujemy do kierowców o uważną jazdę.

Przejazd jest możliwy w kierunku od ul. Kościuszki w stronę Staszica. Jednak prace nie są jeszcze zakończone, a część ulicy jest zwężona dla ruchu.

Jak już informowaliśmy, podczas prowadzonych prac wykryto fragment sieci gazowej znajdującej się na nienormatywnej głębokości (zaledwie 40 cm pod gruntem). Gazociąg ten znajduje się na wysokości przedszkola. przed przebudową był on pod powierzchnią chodnika. Zgodnie z projektem nowej geometrii ulicy znajduje się na granicy jezdni i chodnika. Konieczna jest jego przebudowa i zagłębienie znacznie niżej niż jest obecnie. Wymaga to wykonania ustaleń oraz nowego projektu.

Potrwa to kilka kolejnych tygodni, dlatego aby nie przedłużać terminu wyłączenia ulicy z ruchu drogowego wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu. Po przebudowie gazociągu prace na jezdni zostaną dokończone.

Info UM