Mieszkańcy Szczecina i południowej Polski mogą dojechać do Świnoujścia bez konieczności korzystania, z uciążliwej czasami, mimo wprowadzenia dodatkowych jednostek, przeprawy promowej.

Wystarczy skorzystać z tras zaznaczonych na załączonych mapkach i udać się do naszego kurortu drogami zachodnich sąsiadów.

Dzięki wejściu Polski do układu z Schengen otwarte zostały,dla ruchu kołowego, dwa dawne przejścia graniczne Świnoujście – Ahlbeck i Świnoujście – Garz.

Droga przez Niemcy ma wiele plusów. Kierowcy mogą jechać świetnie oznakowaną szosą, gdzie dzięki sieci fotoradarów jedzie się bardzo bezpiecznie.

Po otwarciu dla ruchu samochodowego szosy Dobieszczyn – Hintersee do Świnoujścia Szczecinianie mogą jechać drogą będącą przedłużeniem ulicy Wojska Polskiego

Jeśli drogę nad morze lub znad morza chcemy potraktować jako wycieczkę krajoznawczą, warto pojechać przez Ueckermunde. Można tu zwiedzić zoo lub po prostu pospacerować po uroczym miasteczku z pięknym rynkiem i świetnie zachowaną przedwojenną zabudową.

Urząd Miasta Świnoujście