PIJANY 20-LATEK ZAKOŃCZYŁ NOCNĄ JAZDĘ – MIAŁ PONAD 1,5 PROMILA

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali 20-latka kierującego pojazdem marki Audi w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna był sprawcą dwóch zdarzeń drogowych na terenie Świnoujścia. Dzięki szybkiej reakcji policjantów oraz czujności i współpracy mieszkańców ze stróżami prawa wyeliminowano z drogi kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę.

Policjanci Referatu Patrolowo-Interwencyjnego KMP w Świnoujściu zostali powiadomieni o kierowcy, który kierując pojazdem marki Audi, uderzył w zaparkowane pojazdy przy Wybrzeżu Władysława IV.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia, funkcjonariusze dostrzegli rozbite pojazdy oraz mężczyznę stojącego przy jednym z nich. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu.

Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Zgodnie z kodeksem karnym 20-letniemu świnoujścianinowi grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat, wysoka grzywna, świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5.000zł.

W tym przypadku czujność mieszkańców i godna naśladowania postawa obywatelska umożliwiła szybkie zatrzymanie sprawcy zdarzeń drogowych i być może, uratowała zdrowie i życie innych osób.

post. Kamil Zwierzchowski