To jest skandal – Dlaczego strajkują szkoły specjalne i ośrodki szklono wychowawcze ?? – Związek chciał zwolnić te palcówki ze strajku !

Jak poinformowała nas Pani Wiesława Osikoweska – Związek Nauczycielstwa Polskiego chciał zwolnić nauczycieli Ośrodków szkolno-wychowawczych i placówek specjalnych ze strajku – jednak nauczyciele tam pracujący nie wyrazili takiej woli i chcieli przystąpić do strajku – związek zawodowy nie miał na nich wpływu.

Nauczyciele, którzy na co dzień opiekują się osobami niepełnosprawnymi – z bardzo rożnymi stopniami niepełnosprawności porzucili swoich podopiecznych w imię … no własnie w i mię czego ??

Czy ta niewielka grupa nauczycieli ma jakieś decydujące znaczenie dla strajku ? – oczywiście, że nie – wystarczyło zaznaczyć swoje poparcie dla strajkujących i nie porzucać niepełnosprawnych dzieci.

Jednak nauczyciele opiekujący się osobami niepełnosprawnymi wybrali strajk.

Podczas protestu osób niepełnosprawnych wielu nauczycieli wspierało te protesty – dziś widzimy jak wygląda to wsparcie – po czynach ich poznacie !

Strajk się w końcu skończy – jak wówczas spojrzycie tym dzieciom w oczy – będziecie mówić, że to wina ich rodziców, że nie chodzili do szkoły czy przedszkola ??

W internecie można przeczytać wiele komentarzy ludzi zawiedzionych postawą nauczycieli, którzy mają pod opieką osoby niepełnosprawne – nie tylko rodziców.