NIETRZEŹWY TATA, WIÓZŁ DZIECI DO PRZEDSZKOLA

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas wczorajszej porannej akcji „Trzeźwość” zatrzymali nietrzeźwego kierowcę volkswagena. 21-letni kierujący to ojciec, który akurat odwoził dwójkę dzieci do przedszkola. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Od wczesnych godzin rannych wałecka drogówka prowadziła działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących, którzy to są śmiertelnym zagrożeniem na drogach. I takim nieodpowiedzialnym kierowcą osobowego volkswagena, okazał się zatrzymany do kontroli drogowej 21- letni mieszkaniec gminy Czopa.

Mężczyzna przewoził w pojeździe dwójkę dzieci w wieku 1,5 roku i 4 lat, a urządzenie do pomiaru stanu trzeźwości wskazywało wynik ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Policjanci zatrzymali kierowcę, a przybyłej na miejsce matce przekazali maluchy. 21-latek odpowie za popełnione przestępstwo, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny i utrata prawo jazdy na okres nawet do 10 lat.

W rozmowie z policjantami młody tata zmartwiony był jedynie utartą dokumentu prawo jazdy, a co za tym idzie utrudnionym transportem dzieci do przedszkola.
Policjanci przypominają! Nie ma większej tragedii dla rodzica jak kalectwo, bądź śmierć własnego dziecka z winy dorosłego spowodowanej jego nieodpowiedzialnym zachowaniem.

asp. Beata Budzyń