Świnoujście – Ewakuacja medyczna – Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa

Ewakuacja medyczna

We wtorek 2 kwietnia o godzinie 1433 do Morskiego Pomocniczego Centrum Koordynacyjnego w Świnoujściu, za pośrednictwem Centrum Powiadamiania Ratunkowego, wpłynęła informacja o konieczności ewakuacji medycznej członka załogi statku „Anmare” płynącego w kierunku portu Świnoujście.

Z informacji uzyskanych od kapitana statku znajdującego się około 20 Mm od Świnoujścia wynikało, że 63 letni mężczyzna odczuwa silne bóle w klatce piersiowej i skarży się na niedowład nóg.

Do akcji zadysponowany został natychmiast statek ratowniczy „Pasat” oraz śmigłowiec SAR W3 WARM Anakonda z Darłowa, równolegle poszkodowany konsultowany był przez lekarza za pośrednictwem TMAS (telemedical assistance).

O godzinie 1520 ratowniczy „Pasat” dotarł na miejsce, a mężczyzna został podjęty na pokład statku ratowniczego gdzie ratownicy przygotowali i zabezpieczyli go do transportu lotniczego. 30 minut później marynarz został przekazany na pokład śmigłowca i przetransportowany na lotnisko w Darłowie, gdzie w stanie stabilnym przejął go zespół ratownictwa medycznego.