Strona główna » Kolejna akcja nurków 8.FOW na Mazurach

Kolejna akcja nurków 8.FOW na Mazurach

by Świnoujście w sieci

Kolejna akcja nurków 8.FOW na Mazurach

W środę, 3 kwietnia, nurkowie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża z Grupy Nurków Minerów 13. Dywizjonu Trałowców wzięli udział w operacji podjęcia przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych z jeziora Niegocin na Mazurach.

Ze względu na fakt, iż obiekty znajdowały się w toni wodnej do akcji skierowano specjalistów od podwodnych zadań ze składu Grupy Nurków Minerów 13. Dywizjonu Trałowców z Gdyni. Nurkowie po dotarciu do Giżycka przeprowadzili rekonesans w miejscach wcześniej oznaczonych przez ratowników MOPR, w których natrafiono na dwa przedmioty pochodzenia militarnego. Dodatkowo przeszukali otoczenie w promieniu kilkunastu metrów od znaleziska pod kątem występowania podobnych obiektów. Podczas operacji wydobyto 2 pociski artyleryjskie kalibru 105 i 152 mm. Po wydobyciu przez nurków przedmioty zostały przekazane patrolowi rozminowania i w najbliższym czasie zostaną zdetonowane na jednym z poligonów lądowych.

Była to kolejna w tym roku operacja na Mazurach przeprowadzona przez nurków minerów 13.DTr. Na początku marca podczas przebudowy promenady w mazurskich Mikołajkach natrafiono na leżący na dnie jeziora pocisk artyleryjski kalibru 76 mm.

Cała Polska podzielona jest na dwa rejony odpowiedzialności Grup Nurków Minerów w zakresie wsparcia patroli lądowych w podejmowaniu przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych na wodach śródlądowych. 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ze Świnoujścia w swoich strukturach posiada dwie Grupy Nurków Minerów przeznaczone do realizacji tego typu zadań. Pierwsza wchodzi w skład 12. Dywizjonu Trałowców ze Świnoujścia, natomiast druga grupa na co dzień stacjonuje w Gdyni w 13. Dywizjonie Trałowców.

Marynarka Wojenna

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

siedemnaście − szesnaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW