ZWOLNIJ, DROGA NIE JEST TOREM WYŚCIGOWYM! POLICYJNY WIDEOREJESTRATOR ZAKOŃCZYŁ NIEODPOWIEDZIALNĄ JAZDĘ MOTOCYKLISTY.

ZWOLNIJ, DROGA NIE JEST TOREM WYŚCIGOWYM! POLICYJNY WIDEOREJESTRATOR ZAKOŃCZYŁ NIEODPOWIEDZIALNĄ JAZDĘ MOTOCYKLISTY.

Pierwszy dzień wiosny to również otwarcie sezonu motocyklowego. Aby jak najdłużej się z niego cieszyć należy odpowiednio do niego się przygotować, a przede wszystkim poruszać się z prędkością obowiązującą z przepisami. Niestety te zasady złamał 24 – letni motocyklista, który pędził przez miasto 210 km/h.

Nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny na drodze nagrała kamera w nieoznakowanym radiowozie.

W pierwszy dzień wiosny rajd na ulicy Struga urządził sobie szczecinianin, który motocyklem suzuki jechał z prędkością 210 km/h. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który przekroczył dozwoloną prędkość o 140 km, w miejscu gdzie ograniczenie wynosi do 70 km/h.

Te ryzykowne i nieodpowiedzialne zachowanie na drodze nagrała kamera policyjnego BMW. Jak się okazało w trakcie interwencji 24 – latek nie posiadał przy sobie dokumentu, odpowiedniej kategorii do prowadzenia pojazdu jednośladowego oraz nie miał wykupionej polisy ubezpieczeniowej motoru.

Za te wszystkie przewinienia mundurowi nałożyli na kierującego 4 mandaty karne na łączną sumę 1350 złotych i 11 pkt karnych. Szczecinianin nie pojechał już dalej, bo jego motocykl został odholowany.

Nadmierna prędkość, niedostosowanie jej do warunków na drodze, to jedna z głównych przyczyn wypadków na drodze. Dlatego ważnym jest, aby eliminować z ruchu drogowego kierowców, którzy nie stosują się do przepisów w tym zakresie.

ZKS KMP