Strona główna » KU PRZESTRODZE – POLICJA – KRYMINALNI Z GRYFIC ZLIKWIDOWALI PLANTACJĘ MARIHUANY.

KU PRZESTRODZE – POLICJA – KRYMINALNI Z GRYFIC ZLIKWIDOWALI PLANTACJĘ MARIHUANY.

by Świnoujście w sieci

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Gryfic wspólnie z policjantami z Rewala zlikwidowali plantację marihuany. Policjanci na terenie jednego z ośrodków nadmorskich zabezpieczyli 243 sztuki sadzonek marihuany i sprzęt do uprawy narkotyków o wartości około 15 tys. złotych. W sprawie został zatrzymany 49-letni mężczyzna a Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy.

Likwidacja kolejnej plantacji marihuany to wynik kilkumiesięcznej pracy kryminalnych z Gryfic. Prowadzone działania, w tym ustalenia operacyjne doprowadziły funkcjonariuszy do wykrycia plantacji w jednej z miejscowości nadmorskich na terenie powiatu gryfickiego.

Uprawa marihuany mieściła się w wydzielonym budynku, w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach wyposażonych w ogrzewanie, oświetlenie i wentylację.

Kryminalni z Gryfic, wspólnie z policjantami z Rewala przy użyciu psa służbowego do wyszukiwania zapachu narkotyków, zabezpieczyli łącznie 243 sadzonki marihuany w różnych fazach wzrostu. Czarnorynkową wartość narkotyków szacuję się na ponad 160 tysięcy złotych.

Policjanci zabezpieczyli także sprzęt przeznaczony do uprawy oraz pieniądze na poczet przyszłych kar.

W sprawie został zatrzymany 49-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu sławieńskiego, który usłyszał zarzut uprawy konopi innych niż włókniste, których uprawa może dostarczyć znacznej ilości narkotyku i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Sąd Rejonowy w Gryficach na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec 49-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Świnoujście. Ogrody działkowe jak pola ryżowe – Ktoś się tym zajmie ??


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

dziewiętnaście − szesnaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW