Podejrzany o dokonanie rozboju tymczasowo aresztowany – sprawa Prokuratury Rejonowej w Świnoujściu.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Świnoujściu, Sąd Rejonowy Szczecin w Świnoujściu zastosował tymczasowe aresztowanie wobec mężczyzny podejrzanego m. in. o to, że w nocy z 26 na 27 lutego 2019 r. w Świnoujściu, działając w warunkach recydywy, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dokonał rozboju, w ten sposób, że wyrwał z rąk pokrzywdzonemu telefon komórkowy oraz pieniądze w kwocie 150 zł, a następnie grożąc użyciem niebezpiecznego narzędzia jakim jest nóż, zabrał w celu przywłaszczenia walizkę ze znajdującą się w niej szlifierką kątową, tj. o czyn z art. 280 § 2 kk i inne.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Świnoujściu.

Z dokonanych dotychczas ustaleń wynika, że w nocy z 26 na 27 lutego 2019 r. w Świnoujściu podejrzany zaatakował pokrzywdzonego mężczyznę, początkowo wyrywając jemu telefon komórkowy wraz z etui, w którym znajdowała się gotówka w kwocie 150 zł, a następnie grożąc użyciem noża zabrał walizkę wraz ze znajdującą się w niej szlifierką kątową.

W wyniku działań funkcjonariuszy Policji podejrzany został zatrzymany. Następnie na wniosek prokuratora zostało zastosowane wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia jakim jest nóż, na podstawie art. 280 § 2 kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.