PIERWSZA SŁUŻBA I JEJ EFEKTY

Szczecińska drogówka w tym tygodniu otrzymała nowy radiowóz m-ki BMW 340i Xdrive. Jest to pojazd nieoznakowany z wideorejestratorem i wyposażeniem pomiarowo-kontrolnym. Wczoraj policjanci odbyli pierwszą służbę nowym radiowozem, która przyniosła już pierwsze „efekty”.
Policjanci ze szczecińskiej drogówki w codziennej służbie skupiają się na zatrzymywaniu tzw. piratów drogowych. Wczoraj mundurowi podczas działań kontrolno-pomiarowych zatrzymali kolejne uprawnienia do kierowania.

Rekordzistą okazał się 20 – letni mieszkaniec Szczecina, który jechał przez miasto mazdą, przekraczając dozwoloną prędkość o 66 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h.

W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz nałożyli na niego mandat karny w wysokości 400 złotych i 10 punktów karnych.

Ponadto mundurowi ujawnili 7 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o „50+” w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali kierującym prawa jazdy, nałożyli mandaty karne oraz skierowali jeden wniosek o ukaranie do sądu.

Dzisiaj przez cały dzień na drogach naszego województwa policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone kontrole kierowców. Z analiz nieustannie wynika, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn zdarzeń na drogach.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Nasze nieodpowiedzialne zachowane, pośpiech czy rozkojarzenie w połączeniu z coraz gorsza aurą może stać się przyczyna wielu niebezpiecznych zdarzeń, które w konsekwencji zaważą na czyimś zdrowiu lub życiu.

ZKS KMP