Akt oskarżenia przeciwko kierującej pojazdem, która nie zatrzymała się do kontroli drogowej – sprawa Prokuratury Rejonowej w Świnoujściu.

Prokurator Rejonowy w Świnoujściu skierował do Sądu Rejonowego w Świnoujściu akt oskarżenia przeciwko kobiecie podejrzanej o to, że w dniu 21 grudnia 2018 r. w Świnoujściu na drodze krajowej nr S-3 kierując samochodem osobowym marki Honda nie zatrzymała się i kontynuowała jazdę, pomimo wydania przez funkcjonariusza Policji przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych polecenia niezwłocznego zatrzymania pojazdu, tj. o czyn z art. 178b kk,

Z ustaleń postępowania wynika, że w dniu 21 grudnia 2018 r. podejrzana kierując samochodem marki Honda, przejeżdżała przez Świnoujście. Patrolujący ten obszar funkcjonariusz Policji podjął decyzję o przeprowadzeniu wobec podejrzanej kontroli drogowej. Pomimo wydania polecenia zatrzymania oraz użycia w tym celu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, podejrzana zlekceważyła je i kontynuowała jazdę. Ostatecznie kobieta została zatrzymana przez ścigającego ją funkcjonariusza.

Podejrzana (lat 54) nie była w przeszłości karana sądownie. Podczas postępowania przyznała się do stawianego jej zarzutu.

Za zarzucane przestępstwo na podstawie art. 178b kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Prokuratura