Strona główna » POMOC OSOBOM BEZDOMNYM I SAMOTNYM

Zachodniopomorscy policjanci przeprowadzili kolejne działania ukierunkowane na pomoc osobom bezdomnym.

Jeśli widzisz bezdomnego siedzącego lub śpiącego na przystanku, przed klatką, w parku lub innym miejscu zadzwoń na Policję 112 lub Straż Miejską 986 i poinformuj odpowiednie służby.

Z uwagi na okres zimowy i niskie temperatury powietrza, po raz kolejny na terenie Szczecina i Wałcza policjanci wraz z innymi służbami przeprowadzili działania prewencyjne, mające na celu udzielenie pomocy osobom bezdomnym. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej kontrolując miejsca gdzie przebywają takie osoby, przekazywali im informacje na temat adresów schronisk, noclegowni oraz organizacji i stowarzyszeń, w których mogą otrzymać schronienie i pomoc. Działania miały również na celu weryfikację posiadanych danych o osobach bezdomnych oraz miejscach ich przebywania. Mundurowi skontrolowali ponad 110 miejsc, w których przebywają osoby „bez dachu nad głową”.

W Wałczu od godziny 21.00 wspólne patrole z strażnikami miejskim oraz przedstawicielem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie także sprawdzali jak radzą sobie i czy mają schronienie osoby bez dachu nad głową.

Dzięki tym wizytom oraz reakcji mieszkańców, którzy nie są obojętni na osoby śpiące na ławkach, parkach czy innych miejscach policjanci docierają na czas we wskazane miejsce i mogą pomóc osobom będącym w potrzebie.

Służby odwiedziły także tzw. ogrzewalnię funkcjonującą na terenie miasta, gdzie mogą ogrzać się bezdomni. Policjanci nadal apelują do mieszkańców o reakcję, w sytuacji zauważenia osoby nietrzeźwej. Osoby takie na ogół nie są w stanie dojść samodzielnie do miejsca zamieszkania i zasypiają na ulicy, dlatego tak ważna jest szybka reakcja i powiadomieni służb na numer alarmowy 112. Podczas wczorajszych działań w wałeckiej ogrzewalni służby zastały 8 osób. Osoby bezdomne mogą w tym miejscu liczyć na ciepłą herbatę czy kawę. Niestety większość osób bez dachu nad głową odmawia pomocy oferowanej przez służby.

P A M I Ę T A J!
TY TEŻ MOŻESZ POMÓC !
Jeśli widzisz bezdomnego siedzącego lub śpiącego na przystanku, przed klatką, w parku lub innym miejscu zadzwoń na Policję 112 lub Straż Miejską 986 i poinformuj odpowiednie służby. Jeśli osoba bezdomna jest pod wpływem alkoholu, przy niskich temperaturach może dojść do wyziębienia organizmu i śmieci. Dzięki odpowiedniej reakcji, możesz nawet uratować komuś życie…

Widzisz bezdomnego? – reaguj. Może uratujesz mu życie.

Policja

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

2 + 15 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW