Świnoujście – już po raz trzeci jako jedyne polskie stoisko na targach turystycznych w Kalkar w Nadrenii Północnej Westfalii

W dniach 2-3 lutego 2019r. w Kalkar około Kleve/Niemcy odbyły się już po raz 15-ty największe targi turystyczne w regionie Nadrenii Północnej Westfalii. Na powierzchni wystawienniczej ok. 10 000 m2 ofertę branży turystycznej, hotelarskiej, gastronomicznej prezentowało ponad 200 wystawców z Niemiec i Holandii.

Miasto Świnoujście jako jedyne z Polski gościło na targach już po raz trzeci. Na targach zaprezentowano bogatą ofertę produktów i usług związanych z szeroko pojętą turystyką i podróżami. Ilość odwiedzających oszacowano na ok.16 000 os. Usytuowanie naszego stoiska w centralnej części hali oraz ciekawa aranżacja w postaci miniatur świnoujskiego wiatraka i kosza plażowego i leżaków powodowały, że zwracało ono uwagę zwiedzających.

Sprawdziła się mapa pokazująca lokalizacją Świnoujścia w Europie, gdyż dla części odwiedzających Świnoujście było nieznanym miejscem na mapie. Ale były też osoby, które wypoczywały już w Świnoujściu, bądź mają zaplanowany pobyt. Na naszym stoisku pojawiły się również osoby, które po zeszłorocznych targach skorzystały z oferty i odwiedziły nasze miasto. Miło było słyszeć pozytywne opinie z pobytu w Świnoujściu.

Na stoisku wydawane były zarówno materiały promocyjne miasta jak i te przekazane przez świnoujską branżę turystyczną. Najwięcej zapytań dotyczyło pobytów kuracyjnych, oferty Wellness i SPA, oferty bazy noclegowej, miejsc postojowych dla camperów- ta forma wypoczynku staje się coraz bardziej popularna, ofert dla rodzin z dziećmi i aktywnego wypoczynku.

W ramach nawiązywania współpracy partnerskiej z miastem Kleve stoisko Miasta Świnoujście odwiedzili przedstawiciele Miasta Kleve – pan Josef Gietemann zastępca Burmistrza Miasta Kleve, pani Gellert z Działu Marketingu Miasta Kleve oraz pan dr Kurt Kreiten odpowiedzialny za Współpracę Zagraniczną. Stoisko nasze odwiedziła również pani dr Britta Schulz – Burmistrz Miasta Kalkar w którym odbywały się targi a które jest miastem partnerskim Wolina

Stoisko Miasta Świnoujście było reprezentowane przez p. Lidię Miecznik – kierownika Informacji Turystycznej.

Foto. UM

Notatkę sporządziła:

Lidia Miecznik – kierownik IT