Zaczęły się ferie w naszym województwie, a wraz z nimi policjanci szczecińskiej drogówki rozpoczęli działania „Bezpieczne Ferie 2019”. Celem tych działań jest przede wszystkim zintensyfikowanie kontroli pojazdów pod kątem stanu technicznego, sposobu przewożenia osób i bagażu, czy tez stosowania się do ograniczeń prędkości. Priorytetem będą kompleksowe kontrole autobusów, które przewożą młodzież do miejsc zimowego wypoczynku.
Okres ferii zimowych to czas wytężonej pracy dla funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego. Już od soboty rozpoczęli oni dziania pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa osobom, które przemieszczają się do miejsc wypoczynku, czy też pozostają na ten okres w naszym mieście.

Tylko w sobotę policjanci przy ul. Sambora w Szczecinie po wcześniejszym zgłoszeniu skontrolowali 5 autobusów. W sumie kontroli zostało poddanych kilkanaście autokarów, które zostały zgłoszone zarówno przez rodziców dzieci wyjeżdżających na zimowy wypoczynek, jak i przewoźników. Wszystkie z nich były sprawne.

Działania szczecińskiej drogówki w okresie wakacji zimowych nie będą tylko ukierunkowane na stosowanie represji wobec kierujących. Będą także przeprowadzane różnego rodzaju działania profilaktyczne, zwłaszcza w placówkach szkolno – wychowawczych.

Takie działania będą również skierowane do mieszkańców naszego miasta, zwłaszcza do niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Czas ferii zimowych to czas wypoczynku i zabawy. Pamiętajmy jednak, że zarówno za kierownicą jak i podczas poruszania się pieszo obowiązują nas przepisy ruchu drogowego. Nie zapominajmy o zdrowym rozsądku i odpowiedzialności. Bezpieczeństwo na drodze jest naszą wspólną sprawą i zależy od nas wszystkich.