Zniszczyli nową ławkę. Wandali nagrała kamera.

W miniony weekend wandale zniszczyli oryginalną, wyrzeźbioną w drewnie ławkę, która służyła nie tylko do siedzenia, ale była też ozdobą nowego placu piknikowego w Przytorze-Łunowie.

Mieszkańcy osiedla są oburzeni. Wiedzą już kim są wandale. Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz złożył na policję zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Zniszczona ławka była jedną z trzech, które jesienią ubiegłego roku, stworzyli rzeźbiarze z Lubelszczyzny. Ozdobą jednej jest postać rybaka, drugiej morświn i foki, a trzeciej, właśnie tej, która stanęła na placu w Przytorze – dwa orły.

– Teren placu jest monitorowany, a z odczytu nagrania zdarzenia jest możliwość ustalenia sprawców. Wierzę, że poniosą zasłużoną karę – mówi prezydent Janusz Żmurkiewicz.

Zarząd osiedla oraz radny Sławomir Nowicki zapowiadają zdecydowaną walkę nie tylko z wandalizmem, ale także m.in. z osobami pijącymi alkohol na nowym placu zabaw.

– Nasze osiedle piękniej z roku na rok, nowe ulice, place, przystań. Nie pozwolimy na niszczenie tego wszystkiego. To są miejsca do kulturalnego spędzania czasu, a nie niszczenia czy pijackich spotkań – mówią.

BIK UM Świnoujście