Kto zdobędzie tytuł „Świetlnej stolicy Polski”? 16 miast z charytatywnymi nagrodami i awansem do finału „Świeć się z Energą”

Poznaliśmy 16 miast, które wygrały rywalizacje regionalne, a co za tym idzie charytatywne nagrody od Grupy Energa. W ogólnopolskim plebiscycie na najpiękniej świątecznie przystrojone miasta w szranki stanęło 159 miejscowości. Teraz finaliści „Świeć Się z Energą” zawalczą o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” i kolejne nagrody – do potrzebujących ze zwycięskiego miasta trafi sprzęt AGD o łącznej wartości 50 000 zł. Runda finałowa potrwa do 18 stycznia.

Akcja „Świeć się z Energą” już od dziesięciu lat zachęca do zabawy i wybór najładniej oświetlonych świątecznie miejsc w Polsce. Miasta walczą nie tylko o prestiż, ale także o sprzęt AGD, który trafia do potrzebujących, m.in. do domów dziecka, ubogich rodzin i osób starszych.

W pierwszym, regionalnym etapie 10. edycji „Świeć Się z Energą” wzięło udział 159 miejscowości, z czego najwięcej, bo aż 22, startowało z Wielkopolski. O wyborze zdecydowano w głosowaniu, które odbywało się od 14.1.2018 do 7.1.2019 na łamach dzienników regionalnych w całej Polsce.

– Cieszę się, że kolejny raz udało nam się wejść do wielkiego finału. Sukces ten, podobnie jak w latach ubiegłych, przyczyni się do tego, że do osób potrzebujących z naszego miasta trafi energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł. Wszystko dzięki zaangażowaniu mieszkańców, którzy są dumni ze swojego pięknie oświetlonego miasta, za co serdecznie im dziękuję – mówi Mariusz Chrzanowski prezydent Łomży.

Wszyscy „mistrzowie województw” już wygrali. Zdobyli ufundowane przez Grupę Energa zestawy 16 praktycznych urządzeń AGD (m.in. 2 chłodziarki, 2 pralki, kuchenka elektryczna), każdy o wartości 10 000 zł.

W finale plebiscytu „Świeć się z Energą” rywalizują:

Wrocław (dolnośląskie)
Toruń (kujawsko-pomorskie)
Zamość (lubelskie)
Wschowa (lubuskie)
Łódź (łódzkie)
Kraków (małopolskie)
Radom (mazowieckie)
Nysa (opolskie)
Sędziszów Małopolski (podkarpackie)
Łomża (podlaskie)
Wejherowo (pomorskie)
Katowice (śląskie)
Kielce (świętokrzyskie)
Mrągowo (warmińsko-mazurskie)
Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
Świnoujście (zachodniopomorskie)

Miasto, które zdobędzie najwięcej głosów i tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”, otrzyma dodatkowy sprzęt AGD o wartości 40 000 zł. Głosować będzie można SMS-owo lub poprzez „głosowanie klikiem” od 11 do 18 stycznia. W jaki sposób oddać głos dowiemy się tu.

– Cieszy mnie bardzo, że Wejherowo ponownie znalazło się w gronie najładniej oświetlonych dekoracjami świątecznymi miast w Polsce i zwyciężyło w województwie pomorskim w konkursie „Świeć się z Energą”. Konkurs to nie tylko doskonała okazja do promocji, ale przede wszystkim spełnia on szlachetny cel społeczny, bo przyznawane w nim nagrody mogą trafić do organizacji prowadzących bardzo ważną i pożyteczną działalność społeczną – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa – Dziękuję mieszkańcom za oddawanie głosów na Wejherowo, jednocześnie zachęcam do głosowania na nasze miasto podczas finału konkursu – dodaje.

Święta w obiektywach fotograficznych

Do 18 stycznia trwa dodatkowa zabawa dla uczestników indywidualnych – doroczny konkurs fotograficzny, do którego zgłoszono już prawie 1000 zdjęć. Prace oceni jury pod przewodnictwem Lidii Popiel – fotografki i ambasadorki akcji „Świeć się z Energą”, a na autorów najlepszych prac czeka 5 aparatów fotograficznych, 26 bonów do sklep.energa.pl. Zdobywca grand prix wygra weekend dla 2 osób w hotelu w Gdańsku. Szans na nagrody można szukać także w głosowaniu publiczności. Do 18 stycznia trwa głosowanie, które wyłoni zdobywców 48 nagród w postaci bonów na zakupy w sklep.energa.pl. Głosować można za pomocą SMS-ów. Szczegóły na SwiecSie.pl.

Wyróżnienie Moi Bliscy IX edycja. Fot. Paulina
Nadziejko_low-res.jpg
Fot. Wyróżnienie w Konkursie Fotograficznym 9. edycji. Autor: Paulina Nadziejko

Dodatkowy konkurs fotograficzny rozgrywany jest również w mediach społecznościowych. Spośród zdjęć zamieszczonych na Instagramie i oznaczonych #SwiecSiezEnerga jury nagrodzi 3 zwycięzców nowoczesnymi smartphonami, a 10 wyróżni bonami na zakupy w sklep.energa.pl.

Harmonogram rundy finałowej

głosowanie w II etapie plebiscytu miast: 11-18 stycznia 2019
głosowanie w konkursie fotograficznym: do 18 stycznia 2019
dodawanie zdjęć w konkursie #SwiecSiezEnerga: do 18 stycznia 2019
Więcej informacji o plebiscycie i konkursach w ramach „Świeć się z Energą” na stronie SwiecSie.pl, Facebooku i Instagramie.

Współorganizatorami i partnerami X edycji akcji „Świeć się z Energą” są: Grupa Energa, Grupa Polska Press, spółka Energa Oświetlenie oraz oficjalny sklep akcji – sklep.energa.pl

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 185 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.