Gdzie się schował świnoujski PIS ??

Do wyborów samorządowych pozostał tydzień – praktycznie wszystkie liczące się komitety wyborcze – Komitet obecnego prezydenta Świnoujścia – Platforma Obywatelska oraz Grupa Morska już zaprezentowały swoich kandydatów – a gdzie jest świnoujski PIS.

W ostatnich dniach pojawiło się kilka plakatów wyborczych, które w internecie spowodowały burzliwą dyskusję co do ich „estetyki” wyborczej.

Partia rządząca, która cieszy w Polsce ponad 40% poparciem wśród wyborców – praktycznie nie istnieje w naszym mieście. – dlaczego ?? – z pewnością jedyną z przyczyn jest „zbiór” kandydatów – nikt nie chce pokazywać się publicznie w towarzystwie obecnych radnych PIS.

Ich wystąpienia na sesjach rady miasta wielokrotnie udowodniły, że nie są Oni merytorycznie przygotowani do pełnienia tej zaszczytnej i bardzo odpowiedzialnej funkcji.

W ostatnich tygodniach w naszym mieście przebywali prominent politycy Prawa i Sprawiedliwości – Premier rządu Mariusz Morawiecki i Minister MSWiA Joachim Brudziński – czy zauważyliście, że żaden z nich nie pojawił się w „pobliżu” kandydatów PIS do rady miasta ??

Wnioski nasuwają się same – nikt nie chce przyznać się do tak skonstruowanej listy wyborczej i osób na nich występujących – mimo tego, że jest tam kilka bardzo ciekawych osób.

Brak własnego kandydata na stanowisko prezydenta Świnoujścia świadczy dobitnie, że w Świnoujściu PIS nie ma lidera – przez całe lat wszystkim w PIS wystarczał stan posiadania – 3 mandaty w radzie miasta i to wszystko.

Dziś oddanie głosu na kandydatów do rady miasta z ramienia PIS to głos zmarnowany – nie ma szans na przejęcie władzy – nie ma żadnych szans na bycie merytoryczną opozycją co udowodnili obecni radni.

Daniel SZYSZ