Ponad 13 mln dofinansowania na przygotowanie terenu dla naszych przedsiębiorców

Ponad 5 hektarów terenów inwestycyjnych Miasto przygotuje dla małych i średnich przedsiębiorców w strefie Centrum Usług Mulnik. Choć strefa dopiero powstaje, zainteresowanie przedsiębiorców już jest duże. Dziś prezydent Janusz Żmurkiewicz podpisał z Marszałkiem Województwa Olgierdem Geblewiczem umowę na dofinansowanie tej inwestycji i to niemałą kwotą, bo ponad 13 mln złotych.
To aż 71,25 procent wszystkich wydatków kwalifikowalnych, czyli takich, na które można pozyskać dofinansowanie.

Cały projekt nosi tytuł „Rewitalizacja powojskowych terenów w celu utworzenia Centrum Usług Mulnik”. W ramach inwestycji przygotowany zostanie teren pod przyszłą działalność gospodarczą małych i średnich firm (niwelacja nadzór saperski itd.), powstaną drogi wewnętrzne, chodniki, ścieżki rowerowe, wybudowana zostanie sieć wodno – kanalizacyjna, pociągnięta sieć energetyczna, kanały IT itd.

– Powstanie takiej strefy pozwoli na skupienie w niej mikro, małych i średnich firm, które dziś działają w centrum miasta. Często są one uciążliwe dla mieszkańców, a z kolei sami przedsiębiorcy z braku terenu, nie mają szans na rozwój – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

Jak dodała zastępca prezydenta Barbara Michalska, lista przedsiębiorców zainteresowanych prowadzeniem działalności na terenie CU Mulnik jest już spora i wciąż się wydłuża.

– Cieszę się, że po raz kolejny właśnie Świnoujście korzysta ze środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego naszego województwa, a do tego, że te fundusze przeznaczone będą dla naszych świnoujskich, zachodniopomorskich przedsiębiorców, a nie duże zachodnie koncerny – mówił z kolei marszałek Olgierd Geblewicz.

CU Mulnik będzie dobrze skomunikowane tak z samum miastem, jak i drogą wyjazdową poza Świnoujście. Ma być gotowe jesienią 2020 roku.

Przedsiębiorcy zainteresowani działalnością w CU Mulnik więcej informacji znajdą na oficjalnej stronie internetowej miasta www.swinoujscie.pl (zakładka po lewej stronie) lub dowiedzą się bezpośrednio w Wydziale Rozwoju Gospodarczego i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Świnoujście (budynek przy ulicy Wyspiańskiego 35 C, tel. 91 327 86 44 oraz 91 327 86 06.

Info: UM Świnoujście