W sobotę warunki pogodowe sprzyjały bieganiu na parkrunie

65 osób przybyło w sobotni poranek do Parku Zdrojowego, aby wziąć udział w 115 edycji parkrun. Rześkie powietrze, optymalna temperatura, spora wilgotność powietrza, słoneczne promienie oraz wspaniałe jak zwykle towarzystwo sprzyjało porannemu bieganiu, ponieważ aż 10 osób poprawiło swoje dotychczasowe rezultaty a dla 2 biegaczy był to pierwszy raz z parkrun Świnoujście.
Zanim koordynator biegu dała sygnał do startu miała miejsce miła chwila dla Dariusza GRYTY, ponieważ dołączył do ekskluzywnego klubu biegaczy, którzy przebiegli minimum 50 parkrunów za co otrzymał stosowny dyplom przy akompaniamencie gromkich braw.
Po tym wydarzeniu wszyscy zgromadzeni biegacze ruszyli w parkowe alejki, aby pokonać pięciokilometrową trasę z nadzieją na wygraną, sławę, blask fleszy i uznanie w oczach innych. I tak też się stało, bo w idei biegów parkrun wszyscy są zwycięzcami, wszyscy są na pamiątkowych zdjęciach i posiadają wielki szacunek u pozostałych zawodników. Ale spośród 27 zawodniczek to Karolina ROMAŃSKA, Dominika DUSZKIEWICZ i Anna GÓRSKA jako pierwsze zameldowały się na mecie. Natomiast panowie Robert DUSZA, Adam GAJEWSKI i Jakub RÓŻAŃSKI potrzebowali najmniej czasu na pokonanie na pokonanie tego dystansu. Gratulujemy tym najszybszym jak i pozostałym udziału i wytrwałości w pokonywaniu swoich słabości. Szczegółowe wyniki można zobaczyć na stronie Parkorun pod adresem:
http://www.parkrun.pl/swinoujs…/rezultaty/ostatnierezultaty/
Tradycyjnie ślemy ukłony w stronę naszych lokalnych partnerów – Hotelowi „Trzy Wyspy”, Uzdrowisku Świnoujście S.A. oraz Stowarzyszeniu Trzeźwościowemu „HOL” za cotygodniowe wsparcie. Wielki szacunek dla naszych wolontariuszy, których dzisiaj było 14 a bez których nasze biegi nie mogłyby się odbywać.
A za tydzień znów sobota, a jak sobota to parkrun. Zatem zapraszamy wszystkich biegaczy, chodziarzy i chcących spróbować swoich sił na tym dystansie na poranny bieg w przemiłym towarzystwie, z pomiarem czasu, który z pewnością zadba o naszą kondycję oraz dobre samopoczucie i zdrowie.

Zespół parkrun Świnoujście

e: swinoujsciebiuro@parkrun.com
w: www.parkrun.pl/swinoujscie
w: www.parkrun.pl
FB: parkrun Świnoujście