Z placu Wolności do Uznamu. Wyścig autobusu, samochodu i roweru.

Hybrydowy autobus, samochód, czy rower? Jeszcze nikt w Polsce nie zrobił takiego eksperymentu. Trzy środki transportu ruszą równocześnie z jednego miejsca. Do pokonania będą miały dystans pomiędzy pl. Wolności, a Centrum Handlowym „Uznam”. Kto wygra ten pojedynek? Juto będzie można przekonać się o tym na własne oczy.

Start o godzinie 15.00 z placu Wolności. To nie wszystko.

Od niedzieli trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju. Część wydarzeń, które przygotowano z tej okazji w mieście, już za nami. Nie znaczy to jednak, że już nic ciekawego się nie wydarzy. Przeciwnie. Oto szczegóły na jutro – środa 19 września.

Przyspieszone przeszkolenie wojskowe, kaponiery wychodzące w fosę, muzeum z tysiącami eksponatów – to wszystko czeka na tych, którzy jutro wybiorą się do Fortu Gerharda. Każdy, kto pokaże skasowany bilet komunikacji miejskiej lub przyjedzie na rowerze, zapłaci za bilet tylko 50 procent normalnej ceny. Fort zaprasza od godziny 10.00 do 17.00. Żołnierze już czekają na ekologicznych turystów.

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” – to hasło imprezy, która jutro odbędzie się na placu Wolności w godzinach 10.00 – 13.00. Policjanci za darmo oznakują rower, będą też rozdawać odblaski. Specjalnie z myślą o najmłodszych przygotowano profilaktyczną grę dla dzieci-mapa edukacyjna. Z kolei dorośli – dzięki alkogoglom – będą mogli sprawdzić, jak to jest, gdy prowadzi się pod wpływem alkoholu.

W tym samym miejscu i o tej samej porze pracownicy świnoujskiego szpitala będą robić bezpłatne badania poziomu cukru, ciśnienia oraz uczyć właściwego opatrywania ran.
BIK UM Świnoujście