PUCHAR POLSKI: FLOTA Świnoujście – Bizon Cerkwica

Bizon Cerkwica – Flota 1-14 (1-6)

0-1 Michał Nowak 10 minuta
0-2 Damian Mosiądz 11 minuta
0-3 Damian Mosiądz 20 minuta
1-3 Mariusz Wlaźlak 24 minuta z wolnego
1-4 Damian Mosiądz 26 minuta
1-5 Damian Mosiądz 28 minuta
1-6 Damian Mosiądz 30 minuta
1-7 Mateusz Bątkowski 47 minuta
1-8 Michał Stasiak 49 minuta
1-9 Damian Mosiądz 51 minuta
1-10 Michał Nowak 65 minuta
1-11 Piotr Bursa 66 minuta
1-12 Maciej Nasiadko 71 minuta
1-13 Hubert Fabiszewski 80 minuta
1-14 Michał Stasiak 84 minuta

Flota: Łukasz Gądek, Mateusz Bątkowski, Dariusz Kozłowski (46 Piotr Tkaczonek), Michał Stasiak, Radosław Welka (59 Maciej Rombalski), Piotr Bursa, Hubert Fabiszewski, Filip Żabiński (46 Patryk Harkot), Michał Nowak, Oskar Zięty, Damian Mosiądz (52 Maciej Nasiadko).
Nie grał: Oskar Bochen.
Trener: Jerzy Rot.
Kierownik drużyny: Lech Nowak.

Bizon: Mateusz Żywicki,Adrian Płotała, Sebastian Deik, Łukasz Kaczyński, Damian Marcinkowski (65 Waldemar Łuczejko), Szymon Chodziutko, Mariusz Wlaźlak, Krzysztof Babicz (57 Rafał Procek), Łukasz Basiukiewicz, Konrad Gałysa, Karol Karczewski,
Nie grał: Grzegorz Kępiński.
Trener: Mariusz Wlaźlak.
Kierownik drużyny: Kamil Serwoński.

Żółte kartki: nie było.

Sędziowali: Jakub Sakowski, Paweł Lis, Krzysztof Świłpa.

Widzów: 100.

W tym meczu, poza Michałem Stasiakiem, nie grali najbardziej utytułowani zawodnicy Floty jak Damian Staniszewski, Grzegorz Skwara, czy Marek Niewiada, nie było też Dawida Trafalskiego. Łukasza Kondraciuka, Mariusza Helta. Trener dał za to pograć zawodnikom z kadry, ale którzy dotąd wystąpili mniej. Cały mecz rozegrał np. Hubert Fabiszewski, w podstawowym składzie wyszli Filip Żabiński i Oskar Zięty, w drugiej części pojawili się Maciej Nasiadko i Maciej Rombalski. Nasiadko i Fabiszewski zdobyli swe pierwsze bramki w zespole seniorów w meczu o stawkę.
Mecz rozegrany był na znakomitym obiekcie, z doskonałą murawą, przy zachęcającej pogodzie. Zwycięstwo przyszło chyba trochę zbyt łatwo. Nie można gospodarzom odmówić ambicji, ale przyznać trzeba, że zwłaszcza w obronie, byli trochę senni. Pierwsze dwie próby były nieskuteczne, ale w 10 minucie Nowak z podania Stasiaka przelobował bramkarza, a minutę później Mosiądz, po podaniu z kolei Nowaka z prawej strony, zdobył drugiego gola. Ten sam zawodnik strzałem z bliska podwyższył na 3-0. Serię przerwał mu Wlaźlak, który przepięknym strzałem w okienko z wolnego z 30 metrów zdobył gola dla Bizona. Co się odwlecze, to nie uciecze, Mosiądz i tak ustrzelił klasycznego hat tricka zdobywając gole pod rząd w 26, 28 i 32 minucie. Ze strony gospodarzy wspomnieć należy o strzale Babicza w 28 minucie obronionym przez Gądka oraz skutecznej interwencji Żywickiego, który w 37 minucie ubiegł Mosiądza.
Sześć minut po przerwie było już 9-1. Najpierw Żywickiego pokonał Bątkowski z dobitki po własnym strzale, a potem sytuacje sam na sam wykorzystali Stasiak i Mosiądz, który minutę po strzeleniu swojej szóstej bramki opuścił boisko. Dwucyfrówkę rozpoczął Nowak, celnie trafiając w zamieszaniu podbramkowym, minutę później Bursa z podania Nowaka podwyższył na 11-1. Później zaszalała młodzież, dwunastego gola zdobył Nasiadko po akcji z Harkotem, trzynastego Fabiszewski strzałem zza pola karnego, a ze strony gospodarzy Gałysa trafił w poprzeczkę, 3 minuty wcześniej strzelając zbyt lekko. Wynik ustalił strzałem z bliska Stasiak.
W III rundzie, 19 września o godzinie 17:00, Flota spotka się w Dziwnowie z Jantarem, który wygrał dziś 4-1 w Wysokiej Kamieńskiej z tamtejszym Zniczem.

Dziękujemy i zapraszamy na kolejne mecze drużyn FLOTY Świnoujście.

Dziękujemy i korzystając z okazji chcielibyśmy również serdecznie zaprosić na mecze ligowe jak i turniejowe oraz do dopingowania naszych wychowanków trenujących i grających we FLOCIE Świnoujście.
Motto NASZEGO Klubu:
„Od ŻAKA do SENIORA – sport to zdrowie i szacunek do przeciwnika. Gra w piłkę nożną łączy, a nie dzieli”.