Szczepienia przeciwko grypie dla seniorów

24 września br. rozpocznie się coroczna akcja szczepienia szczecińskich seniorów przeciwko grypie i jej powikłaniom. W tym roku z darmowych szczepień będzie mogło skorzystać ponad 10 500 seniorów.

Program „Zapobieganie grypie i jej powikłaniom dla osób po 65 roku życia zameldowanych w Szczecinie” w tym roku będzie realizowany przez 20 placówek zlokalizowanych na terenie miasta (szczegółowa lista placówek realizujących program znajduje się poniżej). W akcji mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane osoby urodzone do końca 1953 roku i zameldowane w Szczecinie.

Przed wykonaniem szczepienia senior musi wyrazić pisemną zgodę na udział w programie. Następnie lekarz w przeprowadzi badanie kwalifikujące seniora do szczepienia i dopiero po tym etapie możliwe będzie wykonanie szczepienia.

Planuje się, że w tegorocznej edycji programu z darmowych szczepień będzie mogło skorzystać 10 526 osób. Program będzie realizowany do wyczerpania limitu preparatów. Środki finansowe na realizację zadania wynoszą 399 988 zł.