Policja – KU PRZESTRODZE

Chwila nieuwagi 24-letniego kierującego osobowym autem, mogła doprowadzić do tragicznego w skutkach zdarzenia. Na szczęście nikomu z uczestników ruchu drogowego, w tym kilkumiesięcznemu pasażerowi nic się nie stało. Kierowca ukarany został mandatem karnym, a policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.

Prędkość od lat zajmuje pierwsze miejsce wśród przyczyn wypadków drogowych. Przekraczanie dozwolonej prędkości wiąże się z dużą liczbą ofiar śmiertelnych oraz ciężkimi obrażeniami ciała. Chwila nieuwagi, podczas jazdy samochodem, również może doprowadzić do poważnego w skutkach zdarzenia drogowego.

Przekonał się o tym 24 letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym. Mężczyzna prowadząc auto, odwrócił się na chwilę do przewożonego na tylnym siedzeniu 11 miesięcznego dziecka co skutkowało czołowym zderzeniem z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku autem. Na szczęście nikomu z uczestników ruchu nic się nie stało.

Wypadki drogowe najczęściej charakteryzują się dużą liczbą ofiar śmiertelnych albo ciężkimi obrażeniami ciała. Policjanci bezwzględnie reagują na wykroczenia, mające decydujący wpływ na zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, eliminują z ruchu jego nietrzeźwych uczestników, sprawdzają stan techniczny pojazdów.

Wzmożone działania prowadzone będą przez policjantów drogówki, w ten weekend i kolejny, kiedy to wielu podróżnych będzie wracać do miejsca zamieszkania z kończących się wakacji.
Celem działań jest zdecydowane represjonowanie kierujących, szczególnie młodych kierowców, przekraczających dozwoloną prędkość, a także obowiązek używania pasów bezpieczeństwa i fotelików ochronnych.

O bezpieczne powroty z wakacji, dbać będą wzmożone patrole policjantów. Ostatni weekend wakacji, wiązać się będzie z dużym ruchem na drogach. Policjanci przypominają- noga z gazu!. Zadbajmy o przyjemną jazdę samochodem dla siebie i innych użytkowników ruchu.

mł. asp. Beata Budzyń/AG