Fama na dachu Admirała I. Wystawa prac fotograficznych Tomka Sikory.

Tegoroczne warsztaty fotograficzne „Nie-pocztówka” doczekały się podtytułu: „Teatr jednego aktora”. Autorzy skupią się na fotografowaniu w miejscach, które są charakterystyczne dla Świnoujścia. Miejsca te będą scenografią do zaaranżowania wymyślonych przez nich, absurdalnych w kontekście codzienności tych miejsc, sytuacji zagranych przez nich samych.

Jest to projekt ukazujący i promujący miasto, ale – w niekonwencjonalny sposób, w opozycji do fotografii pocztówkowej, turystycznej i przyrodniczej.

Chcemy pokazać miasto nie jako uzdrowisko o wysokiej średniej wieku (mieszkańców i turystów), lecz otworzyć się także na młodszego odbiorcę, pokazać nieznane i ciekawe miejsca i ludzi – czyli to, o czym zwykle milczą turystyczne przewodniki.

TOMEK SIKORA – Wybitny fotograf, artysta, realizator kampanii społecznych i reklamowych dla firm z całego świata, autor ilustracji, plakatów, inicjator Galerii Bezdomnej, promującej fotografię niezależną i amatorską. Wykładowca Victoria College Melbourne, Europejskiej Akademii Fotografii. Pracuje dla czołowych agencji reklamowych świata. Publikuje limitowane edycje książek autorskich, wystawia prace na całym świecie. Wędruje z aparatem od ponad 50 lat.

Drugi raz podczas tegorocznego festiwalu gościmy famę u siebie – mówi Jan Borowski – Tym razem będzie to wernisaż prac fotograficznych. Wydarzenia Famy organizowane w Admirale I, zresztą jak co roku, spotykają się z niezwykle ciepłym i entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Myślę, że podobnie będzie i dzisiaj. Serdecznie zapraszamy.

Data 23.08.2018
Godzina 17:15
Adres ul. Żeromskiego 13
Miejsce Uzdrowisko Świnoujście S.A. – Admirał I