Przez cały wczorajszy dzień policjanci z mieleńskiego posterunku edukowali turystów, którzy korzystają nie tylko z pogody, ale z rowerowych i pieszych wycieczek. Przypominali im o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i ścieżkach rowerowych.

Turyści nad nasze wybrzeże przyjeżdżają głównie samochodami, ale jest też spora grupa wypoczywających, którzy wybierają rower czy elektryczną hulajnogę. Amatorom wycieczek jednośladem policjanci z koszalińskiej komendy poświęcili wczorajsze działania, których celem był przypomnienie wszystkim tym, którzy korzystają ze ścieżek rowerowych oraz dróg obowiązujących każdego rowerzystę zasad i przepisów.

Policjanci wskazywali najczęstsze wykroczenia popełniane przez rowerzystów oraz przestrzegali o zasadności używania kasków ochronnych i wyposażenia roweru w elementy odblaskowe.

Oprócz tego policjanci zwracali uwagę właścicieli jednośladów na problem kradzieży. Bardzo często jest ona wynikiem niedopilnowania roweru. Przyjeżdżający do Mielna turyści wybierając taki środek transportu nie analizują tego, co z nim zrobią, w czasie, gdy będą odpoczywali na plaży. Pozostawiają rower w przypadkowych miejscach, prowizorycznie zabezpieczony, liczą, że nikt go nie ukradnie. Przed takimi zachowaniem przestrzegali również w Mielnie mundurowi.