Strona główna » Świnoujście – ie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo miał aktywny zakaz kierowania pojazdami

Świnoujście – ie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo miał aktywny zakaz kierowania pojazdami

by Daniel SZYSZ

Kierowanie pojazdem, mimo orzeczonego przez sąd zakazu, jest przestępstwem i niesie za sobą poważne konsekwencje.

Przekonał się o tym 21-letni motocyklista zatrzymany przez świnoujskich policjantów. Mieszkaniec powiatu goleniowskiego nie zastosował się również do poleceń stróży prawa, nie zatrzymując się do kontroli.

W minioną sobotę policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu prowadzili wzmożone działania prewencyjne pod kryptonimem „Motocykl”. Kontrolujący ruch pojazdów w godzinach popołudniowych przy ulicy Karsiborskiej funkcjonariusz wydał tarczą sygnał do zatrzymania dla nadjeżdżającego jednośladu. Kierowca nie zareagował i odjechał w kierunku przeprawy promowej. Policjanci pojechali więc za nim, zatrzymując do kontroli na leśnej drodze. 21-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego okazał wszystkie dokumenty, oprócz prawa jazdy, tłumacząc, że nie pamięta gdzie zostawił.

Po dokładnym sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna posiada aktywny sądowy zakaz kierowania wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym i obowiązujący do 2019 roku.
W związku z popełnionym przestępstwem 21-latek został zatrzymany, a pojazd zholowany. Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut niestosowania się do sądowego zakazu, do którego się przyznał, tłumacząc swoje zachowanie chęcią wypróbowania nowo zakupionego motocyklu. Przestępstwo przeciwko wymiarowi sprawiedliwości polegające na zlekceważeniu wyroku może zakończyć się dla 21-latka karą pozbawienia wolności do lat 5.

Dodatkowo mężczyzna odpowie przed sądem za niezastosowanie się do poleceń organu uprawnionego do kontroli.

asp. szt. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

pięć + 20 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.