Prezes włoskiej firmy Astaldi Paolo Astaldi poprosił o przesunięcie terminu podpisania umowy na zaprojektowanie i budowę tunelu pomiędzy wyspami Wolin i Uznam, które planowaliśmy na 5 lipca.

Jak napisał, firma potrzebuje jeszcze około 2 tygodni, aby w pełni spełnić wszystkie – niezbędne do podpisania umowy – wymogi.

Szanowni Państwo. Zaszliśmy już tak daleko w sprawie tunelu, po drodze pokonaliśmy tyle przeszkód… Mamy zapewnione dofinansowanie unijne.

Dlatego wierzę, że uda nam się doprowadzić tę inwestycję do końca. Przyznacie Państwo jednak, że jest to tak wielka i ważna inwestycja, że zanim podpiszemy umowę, obie strony, muszą dopełnić wszelkich formalności. Wszystko musi być tak, jak powinno. Szanowni Państwo. Jestem pewien, że myślicie podobnie.

Ps. Wraz z przesunięciem terminu podpisania umowy przesunięty zostaje także termin festynu z tej okazji, jaki planowaliśmy w centrum miasta. O nowej dacie oczywiście będę informował. Zapraszam natomiast Państwa na seminarium „Dlaczego tunel a nie most”. Jutro 4 lipca, godzina 18.00, sala teatralne domu kultury.