Strona główna » Błękitna flaga #Świnoujście #Świnoujście360 – VIDEO – FOTO

Błękitna flaga #Świnoujście #Świnoujście360 – VIDEO – FOTO

by Świnoujście w sieci

 

Błękitne Flagi już powiewają nad świnoujskim kąpieliskiem i portem jachtowym

W dniu dzisiejszym oficjalnie otwarto sezon letni na świnoujskim kąpielisku. Otwarcie uświetniła ceremonia wciągnięcia na maszt Błękitnej Flagi, prestiżowego ,międzynarodowego wyróżnienia przyznawanego przez Międzynarodowe Jury w Kopenhadze kąpieliskom spełniającym najwyższe standardy czystości i bezpieczeństwa.

Świnoujskie kąpielisko otrzymało Błękitną Flagę nieprzerwanie- jako jedyne w Polsce- po raz 13. Po raz 10. Błękitna Flaga powiewać będzie również w świnoujskim porcie jachtowym

– Stale podnosimy wymagania w stosunku do kąpielisk – poinformował wręczając certyfikat Jarosław Szczygieł – koordynator Programu Błękitna Flaga w Polsce. – W tym roku w naszym kraju przyznano Błękitną Flagę 23 plażom, to o 8 mniej niż przed rokiem.

Błękitna Flaga przyznawana jest w dwóch kategoriach: kąpieliskom oraz marinom spełniającym najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa oraz prowadzonych działań edukacyjnych i informacyjnych.

Na poziomie krajowym rekomendacji do przyznania Błękitnej Flagi udziela Jury Krajowe. Ostateczną decyzję o przyznaniu Błękitnej Flagi podejmuje Jury Międzynarodowe, z siedzibą w Kopenhadze, składające się z przedstawicieli Światowej Organizacji Turystycznej (WTO), Programu Ochrony Środowiska ONZ (UNEP), Międzynarodowej Rady Przemysłu Morskiego (ICOMIA), Międzynarodowej Federacji Ratownictwa Wodnego (ILS), Światowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN), Komisji ds. Środowiska Parlamentu Europejskiego (EU), Europejskiej Unii na Rzecz Ochrony Wybrzeży (EUCC) oraz Fundacji na Rzecz Edukacji Ekologicznej (FEE).

To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest nie tylko w Europie, ale również plażom leżącym w tak egzotycznych miejscach jak: Republika Południowej Afryki, Karaiby, Maroko czy Nowa Zelandia. Świnoujska plaża należy do najpiękniejszych nad Bałtykiem. Wskazują na to między innymi rankingi polskich miejscowości wypoczynkowych i kąpielisk. Od lat świnoujskie kąpielisko przoduje w nich, wskazując przez to, że świnoujska plaża nie ma sobie równej na polskim wybrzeżu. W ubiegłym roku plaża trafiła do rankingu Skyscannera jako jedno z dwudziestu pięciu najwspanialszych nadmorskich zakątków świata.

Błękitna Flaga przyznawana jest tylko na jeden sezon. Aby móc ponownie ubiegać się o wyróżnienie, kąpieliska i mariny muszą co roku poddawać się rygorystycznym kontrolom, stale podnoszą poziom jakości świadczonych na nich usług.

– W tym roku do dyspozycji osób z niepełnosprawnościami zakupiliśmy specjalistyczny wózek ( na zdjęciu), na którym osoby te będą mogły skorzystać z kąpieli morskiej – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

dwadzieścia − 18 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW