Strona główna » Świnoujście – ROLKI REGGAE RAJD

Świnoujście – ROLKI REGGAE RAJD

by Świnoujście w sieci

21 czerwca przez Świnoujście przejeżdżać będą uczestnicy najbardziej zwariowanej akcji charytatywnej tego roku: ROLKI REGGAE RAJD. Dwójka rolkarzy przemierza 1000-kilometrową trasę, żeby pomóc w wysłaniu na terapię wzroku niepełnosprawnych bliźniaków spod Zgorzelca.

W ciągu 20 dni przejadą na rolkach z Dolnego Śląska do Ostródy na Mazurach.

Po drodze, w każdej miejscowości, będą namawiać do pomocy Stasiowi i Kubie.

—-

Startuje Rolki Reggae Rajd. Dwójka rolkarzy przejedzie tysiąc kilometrów dla bliźniaków ze Zgorzelca

Dla Stasia i Kuby przez 20 dni pokonają na rolkach trasę z Dolnego Śląska do Ostródy na Mazurach. Agata i Wojciech Miszewscy w wyjątkową wyprawę charytatywną ruszają już 15 czerwca o godzinie 18.00 ze Zgorzelec Plaza.

To będzie wyjątkowe wydarzenie. Dwójka zwariowanych rolkarzy i miłośników reggae postanowiła pomóc w wysłaniu dwóch siedmioletnich podopiecznych Fundacji Małe Serduszka na specjalistyczną terapię wzroku. Przejadą wzdłuż całej zachodniej granicy Polski i całe wybrzeże, aż na największy w kraju festiwal reggae w Ostródzie. Po drodze, w każdej miejscowości, będą namawiać do pomocy chorym bliźniakom.

Chłopcy mają 7 lat. Są wcześniakami. Urodzili się w 29 tygodniu ciąży, co dramatycznie odbiło się na ich zdrowiu. Staś ma autyzm, zaburzenia zachowania, dysplazję oskrzelowo-płucną. Wygrał walkę z sepsą, wylewem III stopnia i odklejeniem siatkówki. W wieku 4 lat przeszedł zabieg podniesienia mięśni oczu. Nadal jednak zmaga się z padaczką, oczopląsem, astygmatyzmem i niedowidzeniem. Uczy się mówić. Kuba już kilka razy otarł się o śmierć. Dopiero po ponad miesiącu od urodzenia złapał pierwszy, samodzielny oddech. Jeszcze w szpitalu przeszedł zapalenie płuc, żółtaczkę, anemię. Zaraz po urodzeniu miał pierwszą operację laserowego leczenia siatkówki obu oczu. Dziś nie chodzi. Nie mówi. Z powodu zaburzeń kory wzrokowej reaguje tylko na światło.

Na terapię obu chłopców potrzeba 10 tysięcy złotych. Dla mamy bliźniaków to zdecydowanie za dużo. Z pomocą dobrych ludzi – może się udać!


Trasa Rajdu biegnie przez następujące miejscowości:
ZGORZELEC – ZASIEKI – SŁUBICE – CEDYNIA – GRYFINO – ŚWINOUJŚCIE – TRZĘSACZ/REWAL – KOŁOBRZEG – MIELNO – DARŁOWO – USTKA – ŁEBA – WŁADYSŁAWOWO – GDAŃSK – NOWY DWÓR GDAŃSKI – PASŁĘK – OSTRÓDA

Dzięki pomocy wielu fantastycznych ludzi i organizacji ze Zgorzelca, oficjalny start Rolki Reggae Rajd będzie miał wyjątkową oprawę. Zapraszamy w piątek, 15 czerwca od godziny 18.00 do 21.00 do Zgorzelec Plaza. W programie:

Przedstawienie “Głodna Gąsienica” w wykonaniu podopiecznych SOSW im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu (na scenie również Staś i Kuba!).
Pokazy tańca towarzyskiego dzieci z Dream Dance Academy ze Zgorzelca.
Występy artystyczne przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgorzelcu.
Koncert reggae Draggy & Bielat Sound.
Uroczysty start Agaty i Wojtka na pierwszy odcinek Rolki Reggae Rajd 2018.
Malowanie twarzy, przyklejanie tatuaży, doczepianie kolorowych warkoczyków, loteria fantowa oraz degustacja ciast od Fundacji “Autilio”.
Podarunki i gadżety od Stowarzyszenie Amazonek i osób z chorobą nowotworową w Zgorzelcu.
Maskotki i niespodzianki dla dzieci od Pro-Staff Animacja.
Kwesta prowadzona przez wolontariuszy – uczniów klasy zdrowotnej Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych Górnik Zgorzelec.
Aukcja charytatywna Fundacji Małe Serduszka.
Konferansjerka oraz prowadzenie aukcji: Waldemar Woźniak i Bartłomiej Dwornik.

Zapraszamy na start i do kibicowania Rolki Reggae Rajd! Najbardziej zwariowanej akcji charytatywnej tego roku!

Więcej o Rolki Reggae Rajd, Stasiu, Kubie, Agacie i Wojtku:
www.RolkiReggae.pl

Przygotowania do Rajdu i relacje z trasy:
www.facebook.com/RolkiReggaeRajd
www.instagram.com/RolkiReggaeRajd

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

1 × 3 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW