Od dziś w wydziale Ochrony Środowiska i Leśnictwa Urzędu Miasta Świnoujście oraz na prawobrzeżu we wszystkich filiach Miejskiego Domu Kultury można dostać bezpłatnie środek przeciwko larwom komarów Aquatain. To dobry sposób na walkę z larwami komarów w oczkach wodnych, beczkach z wodą i innych podobnych miejscach na terenach prywatnych, do których firma odkomarzająca nie ma możliwości dotarcia.

– Firma odkomarza tylko tereny miejskie – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta. – Ale dzięki temu płynowi działkowcy, osoby mające własne domy, a przy nich miejsca z wodą, będą mogli się do niej włączyć. Co z pewnością podniesie skuteczność odkomarzania.

1250 butelek z płynem Aquatain kupiła firma Pestokil, prowadząca w mieście akcję odkomarzania. Środek działa zmieniając napięcie powierzchniowe wody , powodując „topienie się” larw komarów. Jedno opakowanie zawiera 100 mln płynu, co wystarcza do jego zaaplikowania na powierzchnię około 100 metrów kwadratowych. Działa nawet do 4 tygodni.

– Jest całkowicie nietoksyczny – zapewnia Bartosz Kopczuk z firmy Pestokil.

Oczywiście jednak, jak w przypadku innych tego typu środków, należy go przechowywać w miejscach niedostępnych dla dzieci.

Info: BIK UM Świnoujście