Wczoraj w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbyła się kolejna edycja Akademii Liderów Miast Przyszłości. Jest to realizowana od kilku lat przez Ośrodek THINKTANK unikatowa w Polsce platforma debaty o wyzwaniach rozwojowych polskich miast i ich wszystkich interesariuszy: przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i prywatnych.

Tegoroczne spotkanie było poświęcone przede wszystkim dwóm zagadnieniom: współczesnemu transportowi oraz problematyce profilaktyki zdrowotnej.

Patronem Honorowym Akademii jest Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Podczas sesji odbywa się również podsumowanie rankingu samorządowego „ Lider Miast Przyszłości”.

– Nagradzamy w nim tych samorządowców, którzy okazują się najbardziej efektywni pod względem kompleksowego przywództwa, wpływając na rozwój lokalnego i regionalnego samorządu ;a realizując zadania dziś , myślą o przyszłości swoich miast i ich mieszkańców – informują organizatorzy rankingu.

W kategorii polskich miast do 60 tysięcy mieszkańców w trójce Laureatów znalazł się – po raz drugi – Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

– Bardzo cieszy mnie, że to czego dokonaliśmy i zamierzamy dokonać w naszym mieście jest tak dobrze postrzegane i wysoko oceniane przez niezależnych ekspertów. – podsumował wyniki rankingu Prezydent Janusz Żmurkiewicz -Czynimy wszystko, aby Świnoujście stało się prawdziwie europejskim miastem przyszłości.