Strona główna » świnoujście – Czujnością i godną naśladowania postawą wykazała się 22-letnia kobieta

świnoujście – Czujnością i godną naśladowania postawą wykazała się 22-letnia kobieta

by Świnoujście w sieci

Czujnością i godną naśladowania postawą wykazała się 22-letnia kobieta, która widząc nietrzeźwego kierującego, wyjęła ze stacyjki klucze, uniemożliwiając mu jazdę. Dzięki jej reakcji policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali 50-latka, który miał w organizmie 2 promile alkoholu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w godzinach porannych. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego. Interweniujący policjanci ustalili, że idąca ulicą Grunwaldzką 22-letnia kobieta zwróciła uwagę na dziwne zachowanie siedzącego w mercedesie mężczyzny, który cofając uderzył pojazdem w bramę. Zdarzenie to zauważyła także pracownica pobliskiego sklepu, która wybiegła na zewnątrz, krzycząc, aby zatrzymać kierowcę. 22-latka natychmiast podbiegła do samochodu i wyciągnęła ze stacyjki kluczyki, uniemożliwiając mężczyźnie kontynuowanie jazdy. Świadkowie wezwali na miejsce Policję. 
Od siedzącego za kierownicą mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Kiedy funkcjonariusze przebadali 50-letniego świnoujścianina alkomatem okazało się, że ma on w organizmie 2 promile. Sprawca przestępstwa został zatrzymany. 

Po wytrzeźwieniu 50-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. W trakcie przesłuchania mężczyzna wyjaśnił, że będąc w takim stanie wybierał się właśnie w podróż do Szczecina. Na szczęście jego plany pokrzyżowała 22-latka.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do lat 15, kilkutysięczną grzywną oraz świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie mniejszej niż 5.000 zł. 

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy mieszkanki Świnoujścia. Jej prawidłowa postawa pozwoliła wyeliminować z ruchu nietrzeźwego kierowcę, zapobiegając w ten sposób tragedii. 

Pamiętajmy, że alkohol zmniejsza szybkość reakcji, powoduje problemy z ostrością widzenia, jak i wyczuciem odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuację i własne umiejętności. Nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.  Jazda za kierownicą w stanie nietrzeźwości to częsta przyczyna wielu tragedii oraz niebezpiecznych zdarzeń drogowych! Jeśli piłeś alkohol, nie decyduj się na kierowanie jakimkolwiek pojazdem. 

Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, powiadommy o tym stróżów prawa. Być może od tego zależeć będzie czyjeś zdrowie i życie. 

asp. szt. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

6 − 1 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW