Zatrzymany po pościgu przez świnoujskich policjantów 34-latek decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Będący pod wpływem środków odurzających i bez uprawnień do kierowania mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, a uciekając łamał przepisy ruchu drogowego, stwarzając duże zagrożenie.

Ponadto zatrzymany posiadał przy sobie znaczne ilości narkotyków. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło podczas niedzielnego popołudnia. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu patrolujący ulice miasta zwrócili uwagę na jadący w centrum miasta samochód osobowy marki Renault, którego kierowca wykonywał niebezpieczne manewry na drodze. Podejrzewając, że kierujący może być pod wpływem alkoholu bądź narkotyków, stróże prawa natychmiast zaczęli wydawać sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania pojazdu.
Siedzący za kierownicą mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i przyspieszył. Mundurowi rozpoczęli pościg za uciekającym renault. Przy ulicy Sienkiewicza kierujący wjechał na chodnik i tam kontynuował jazdę, stwarzając duże zagrożenie dla specerujących pieszych. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który wybiegł z samochodu i rozpoczął pieszą ucieczkę. Zatrzymanym okazał się 34-letni mieszkaniec Świnoujścia, który nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Badanie testerem wykazało zawartość w jego organizmie środków odurzających.
Podczas przeszukania pojazdu mundurowi odkryli kolejną przyczynę desperackiej ucieczki 34-latka – były to worki z narkotykami oraz waga służąca do ich porcjowania. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty kilku przestępstw, tj. posiadania znacznych ilości środków odurzających, kierowania samochodem pod wpływem substancji psychoaktywnych oraz niezatrzymania się do kontroli, pomimo wydawanych przez funkcjonariuszy sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Śledczy złożył wniosek do sądu o zastosowanie wobec świnoujścianina tymczasowego aresztowania. Na dzisiejszym posiedzeniu sąd uwzględnił wniosek i aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

34-latek dodatkowo będzie odpowiadał przed sądem za szereg wykroczeń w ruchu drogowym, które popełnił kierując renault. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności oraz wysokie kary finansowe.

asp. szt. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu