Strona główna » Świnoujście – Przestrzeń grafiki w ms44

Świnoujście – Przestrzeń grafiki w ms44

by Świnoujście w sieci

Klasyczna grafika, pełna warsztatowej biegłości rzadko bywa używana jako element rzeźby, fragment współczesnej instalacji czy element w artystycznym obiekcie. Agnieszka Jankiewicz, artystka i pracownik Akademii Sztuki w Szczecinie a świnoujścianka z pochodzenia, w swoich pracach rozpisuje grafikę w przestrzeni. W tym przypadku w przestrzeni galerii sztuki współczesnej. Umiejętnie zamienia, dwa wymiary graficznej płaszczyzny w wielościenne bryły i antropomorficzne formy. Sztuka Agnieszki Jankiewicz to opowieść o współczesnym człowieku, uczuciach i dramacie. To wszystko będzie można odnaleźć na wystawie w Miejskiej galerii Sztuki Współczesnej ms44, sobotniego wieczoru. Otwarcie wystawy o godzinie 18.00, wstęp wolny.

5 maja w sobotę będzie można zobaczyć, ostatnie cykle graficzne artystki, czyli linorytowe odbitki opisane na wielościennych bryłach i formach. Całość prezentowanego projektu artystycznego, nosi nazwę Mare Nigrum i symbolizuje przestrzeń ludzkiej i kulturowej „niepamięci” w której pogrążamy się coraz głębiej, porzucając własną indywidualność na rzecz masowej bezmyślnej kultury dzisiejszego świata.
Na wystawie znajdziemy również te prace artystki, które były podstawą do świeżo uzyskanego doktoratu w kategorii sztuk pięknych. Agnieszka Jankiewicz pochodzi ze Świnoujścia i z naszym miastem wiąże swoją przyszłość, pracując jednocześnie w Akademii Sztuki w Szczecinie. Warto więc skonfrontować się z jej sztuką i podyskutować o niej w przestrzeni opisanej właśnie poprzez grafikę. Serdecznie zapraszamy w sobotę, 5 maja do miejsca sztuki o godzinie 18.00, wstęp wolny.

ms44

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

cztery × cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW