Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Prawobrzeże” ogłosiło przetarg na budowę Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Sąsiedzkiej i Krzemiennej. Zainteresowane firmy mogą zgłaszać swoje oferty do 8 maja.

Zwycięzca przetargu będzie miał za zadanie wybudowanie obiektu, który stanie się kulturalno – sportowym centrum Podjuch i sąsiednich osiedli. Mieszkańcy będą mogli uprawiać tam rozmaite formy aktywności, jednocześnie aktywizując się i integrując. Realizowane tam będą przedsięwzięcia kulturalne sportowe, edukacyjne, biznesowe. Będzie to także przestrzeń dla lokalnych inicjatyw społecznych.

Projekt budynku został wyłoniony w konkursie. Przewiduje on między innymi scenę kameralną z opcją widowni amfiteatralnej na około 200 osób, z przeznaczeniem na organizację spektakli, przedstawień, koncertów, uroczystości, konferencji, itp., pracownie artystyczne: muzyczną, plastyczną, taneczną i teatralną do prowadzenia zajęć edukacyjnych, salę gimnastyczną oraz wielofunkcyjną salę konferencyjną i kawiarenkę. Na zewnątrz, oprócz gustownie zaaranżowanej zieleni, chodników i parkingów powstanie również letni amfiteatr dla 100 osób oraz ścianka wspinaczkowa.

Na wybudowanie Centrum, firma która wygra przetarg będzie miała 425 dni od momentu podpisania umowy. Termin składania ofert mija 8 maja o godz. 13.30. Są one przyjmowane w kancelarii TBS „Prawobrzeże” przy ul. Winogronowej 11F w Szczecinie. Więcej szczegółów na stronie: www.tbs.szczecin.pl

Centrum Informacji Miasta
Urząd Miasta Szczecin