Ważna informacja dotycząca przebiegu drogi S3 przez Warszów. Dzisiaj na posiedzeniu Komisji Gospodarki i Budżetu, przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zaprezentowali nowy wariant przebiegu drogi S3 przez Warszów.

Nasyp ma kończyć się przed ulicą Ludzi Morza, na wysokości ogrodów działkowych, czyli przed budynkami mieszkalnymi. Dalej – zamiast pierwotnego nasypu – będzie biegła droga na powierzchni.

– Pierwotna propozycja, czyli nasyp przebiegający przez Warszów, tuż obok budynków mieszkalnych, od początku była niedopuszczalna – mówi prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz. – Nie zgadzałem się z takim rozwiązaniem, podobnie, jak sami mieszkańcy i radni prawobrzeża. Stąd też nasze wspólne protesty w tej sprawie do GDDKiA.

Obecny na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Gospodarki i Budżetu, przedstawiciel Zarządu Osiedla Warszów Dariusz Krzywda pozytywie wyraził się o nowym rozwiązaniu przebiegu S3.

Przewodniczący Komisji Gospodarki i Budżetu Sławomir Nowicki zwrócił się do przedstawicieli GDDKiA o jak najszybsze zaprezentowanie nowego przebiegu drogi S3 mieszkańcom Warszowa.

– Naszym, czyli prezydenta, radnych oraz przedstawiciela zarządu osiedla zdaniem jest to dobre rozwiązanie – mówi przewodniczący komisji Sławomir Nowicki, ale podkreśla: – Muszą się oczywiście na ten temat wypowiedzieć również sami mieszkańcy Warszowa.

– Mieszkańcy Warszowa są najbardziej zainteresowani tą sprawą. Stąd też nie wyobrażam sobie, aby mieli nie poznać zaproponowanego dziś rozwiązania bezpośrednio od przedstawicieli GDDKiA. Poznać i oczywiście wyrazić swoją opinię – dodaje prezydent Janusz Żmurkiewicz.

Test i fot BIK UM Świnoujście