Poniedziałek w Przedszkolu „Pod Żaglami” był wyjątkowy – marchewkowo – pomarańczowo – witaminowy.

Nasi przedszkolni Rodzice z wielkim zaangażowaniem odpowiedzieli na prośbę o ubranie dzieci na tzw. „marchewkę”, bo to ona: smaczna i chrupiąca była sprawcą całego zamieszania, a w zasadzie „Pań Marchewek” było pięć…

Celem tego dnia było promowanie spożywania warzyw, jako darów natury na przykładzie marchewki, bardzo dobrze znoszącej magazynowanie.

Zabawa na cześć marchewki, miała za zadanie zaprzyjaźnić dzieci z jej smakiem, wyglądem i zastosowaniem. Przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o marchewce: jak bardzo jest zdrowa i korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz wzrok, a także, że można z niej zrobić dżem, sok a nawet upiec pyszne, marchewkowe ciasto.

Ten „pomarańczowy dzień” wypełniony był zabawami przy piosenkach o marchewce, słuchaniem wiersza i oglądaniem przedstawienia J. Brzechwy „Marchewka” w wykonaniu nauczycielek Teatrzyku „Żagielek – Figielek”, pracami plastycznymi oczywiście o marchewce, chrupaniem surowych marchewek, próbowaniem marchewkowego soku.

Na koniec pani Ola bawiła się „w marchewkowe zabawy” po niemiecku. Ten dzień zapamiętamy z koloru pomarańczowego, a przede wszystkim chciałyśmy zwrócić uwagę na to, że to my dorośli, musimy zachęcić dzieci, aby dokonywały dobrych i zdrowych wyborów żywieniowych…