Strona główna » Świnoujście – Kierował samochodem z trzema promilami i dwoma sądowymi zakazami

Świnoujście – Kierował samochodem z trzema promilami i dwoma sądowymi zakazami

by Daniel SZYSZ

Błyskawiczna reakcja policjantów ze świnoujskiej komendy zapobiegła tragedii z udziałem nietrzeźwego kierowcy.

Funkcjonariusze zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który posiadał ponad 3 promile w organizmie. 33-letni mężczyzna był wcześniej karany i posiadał dwa zakazy kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara więzienia do 3 lat.

Do zdarzenia doszło podczas minionego weekendu. W godzinach popołudniowych policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu pełniący służbę na terenie miasta zauważyli jadący ulicą Matejki pojazd marki Renault, a w nim kierowcę, który wykonywał niebezpieczne manewry na drodze. Wzbudziło to natychmiast podejrzenie policjantów, że osoba prowadząca pojazd może być pod wpływem alkoholu. Styl jazdy tego kierowcy stwarzał realne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze, dlatego stróże prawa natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli.

Siedzący za kierownicą mężczyzna miał bełkotliwą mowę, a na siedzeniu znajdowała się rozpoczęta butelka wódki. Podczas badania mężczyzny na zawartość alkoholu, okazało się, że kierowca jest kompletnie pijany. Alkomat wykazał w wydychanym powietrzu ponad trzy promile. Policjanci ustalili, że 33-latek wcześniej już był karany i posiada dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi obowiązujące do 2023 roku.

Mężczyzna został natychmiast zatrzymany i trafił prosto do policyjnego aresztu. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem, a najbliższe lata może spędzić za więziennymi kratami.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż byli zawsze trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania trzeźwości w każdej jednostce Policji. W poczekalni Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu znajduje się urządzenie do badania stanu trzeźwości AlcoBlow. Swój stan trzeźwości przebadało tym urządzeniom już kilka tysięcy osób. Część z nich nie wsiadła za kierownicę, nie stwarzając potencjalnego zagrożenia na drodze.

Należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję.

Pamiętajmy, w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych. A przecież ofiarą zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego może być ktoś dla nas bliski.

asp. szt. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

dziewiętnaście + osiem =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.