W dniach 01 –04.03.2018 (Czwartek – Niedziela) w Warszawie odbył się Turniej Ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski Kadetów. W Turnieju wystąpiło 6 zespołów, z których 2 uzyskały awans do Półfinału Mistrzostw Polski Kadetów.

W Turnieju tym wystąpiły następujące zespoły: RTS „Lechia” Tomaszów Mazowiecki, GKS „Stoczniowiec” Gdańsk, KPS Siedlce, TS „Chełmiec Aquq Zdrój” Wałbrzych, UKS MOS Wola Warszawa (gospodarz) oraz MMKS „Maraton” Świnoujście.
Kadeci „MARATONU” Świnoujście byli w tym Turnieju jednymi z dwóch faworytów ! W 4 spotkaniach przegrali tylko 1 mecz z gospodarzami imprezy, mając już zapewniony awans do ½ Mistrzostw Polski.
Podopieczni duetu trenerskiego Zdzisława Gogola i Pawła Kolca wygrali 3 spotkania pokazując Siatkówkę widowiskową i niezwykle skuteczną !
Szczególnie wyróżnili się Kacper Pestka (środkowy) , Szymon Kin
( Rozgrywający) i Rafał Lal (atakujący).
Awans do Półfinału Mistrzostw Polski Kadetów to już drugi w tym sezonie niezwykle ważny i znaczący sukces klubowy „Maratonu” Świnoujście w tym sezonie !
Nie ma drugiego takiego Klubu w Woj. Zachodniopomorskim, który mógłby się pochwalić takim osiągnięciem !?
Nasz Klub potwierdził jeszcze jedną wartość w „Polskiej Siatkówce”. Otóż w klasyfikacji Ministerstwa Sportu i Turystyki znalazł się na bardzo wysokim 6 miejscu w Polsce !!

WYNIKI ZESPOŁU „MARATONU”
MMKS „Maraton” Świnoujście – GKS „Stoczniowiec” Gdańsk 3:0
MMKS „Maraton” Świnoujście — RKS „Lechia” Tomaszów Maz. 3:1
MMKS „Maraton” Świnoujście – KPS Siedlce 3:2
MMKS „Maraton” Świnoujście – UMKS MOS Wola Warszawa 0:3

TABELA KOŃCOWA TURNIEJU

UMKS MOS Wola Warszawa – 8 pkt – Awans do Półfinału
Mistrzostw Polski
MMKS „MARATON” Świnoujście – 7 pkt – Awans do Półfinału
Mistrzostw Polski
KPS Siedlce – 7 pkt

RKS „Lechia” Tomaszów Maz. – 6 pkt

TS „Chełmiec Aqua Zdrój” Wałbrzych – 5 pkt.

GKS „STOCZNIOWIEC” Gdańsk – 4 pkt

Turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski Kadetów odbędzie się w terminie 16 -18.03 .2018 w jednej z 8 miejscowości (losowanie w PZPS ) tj. Nysa, Nakło n/ Notecią, Warszawa, Bydgoszcz, Rzeszów, Jastrzębie Zdrój, Gdańsk lub Bełchatów.
Gratulujemy Kadetom i życzymy kolejnych sukcesów !
A już w najbliższy weekend o Finał Mistrzostw Polski Juniorów zagrają w Warszawie nasi juniorzy. Rywalami podopiecznych trenerów K. Dobka i A. Kulikowskiego będą: KS „Metro” Warszawa, EKS „Skra” Bełchatów oraz AZS UWM Olsztyn.