Sprawa prowadzona przez szczecińskich policjantów trafiła na wokandę sądową. Nieodpowiedzialny kierujący odpowiadał za popełnione wykroczenia drogowe min. ominięcie przed pasami auta, które przepuszczało pieszą i niezatrzymanie się przed „zebrą”. 20 – latek stracił prawo jazdy i usłyszał wyrok skazujący.

Do szczecińskich policjantów trafiło wideo z samochodu, które zarejestrowało skrajnie nieodpowiedzialną jazdę kierowcy bmw. Do zdarzenia doszło 2 lutego br. około godz. 16:00 na ul. Niemierzyńskiej. Kierujący samochodem osobowym marki BMW nie zachowując szczególnej ostrożności nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie znajdującej się na wyznaczonym przejściu dla pieszych, czym spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci po trzymaniu wideo z samochodu, które zarejestrowało skrajnie nieodpowiedzialną jazdę kierowcy bmw, ustalili kierującego. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 20 – latkowi a sprawa trafiła do sądu.

Sąd uznał 20 – latka winnym zarzucanych mu czynów i wymierzył obwinionemu karę grzywny w wysokości 3.000 złotych, orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 6 miesięcy i obciążył kosztami postępowania.

Ta sprawa to kolejny przykład na coraz częstszy brak zgody uczestników ruchu drogowego na łamanie przepisów przez innych, czy to kierowców, czy pieszych. Dziękujemy w tym konkretnym przypadku mężczyźnie, który przekazał nagranie.

Dziękujemy także innym, którzy przejawy łamania zasad bezpieczeństwa zgłaszają na adres stopagresjinadrodze@zachodniopomorska.policja.gov.pl.

W roku 2017 wpłynęło ponad 400 informacji, z których blisko połowa zakończyła się wnioskami o ukaranie piratów drogowych.

Zespół Prasowy KWP w Szczecinie