Strona główna » Świnoujście – Tiry na tory – Pilotażowy przejazd

Świnoujście – Tiry na tory – Pilotażowy przejazd

by Daniel SZYSZ

kps-ag.pl

Kolejowe Przedsiębiorstwo Spedycyjne uruchomiło pierwszy pociąg intermodalny, który załadowany naczepami drogowymi pokonał trasę Świnoujście-Wrocław-Świnoujście. Był to pilotażowy przejazd, którego głównym zadaniem była weryfikacja wszelkich założeń organizacyjnych projektu. To był bardzo ważny test dla wszystkich.

Tego rodzaju przewóz był najprawdopodobniej pierwszym w historii kolei w Świnoujściu, w historii zaangażowanych terminali czy przewoźnika kolejowego, który go zrealizował. Otwiera nowe możliwości przewozowe, a przede wszystkim zamienia zużyte już mocno hasło „tiry na tory” w rzeczywistość. W przedsięwzięciu udział wzięli, oprócz naszego zespołu, Terminal Promowy Świnoujście, EuroTerminal Świnoujście, przewoźnik kolejowy Majkoltrans , Terminal Kontenerowy Schavemaker w Kątach Wrocławskich i przewoźnicy samochodowi Carmot oraz Mega Container.

Nadawcą naczep była norweska firma Bring Linehaul , a wagony wypożyczyła szwajcarska Wascosa. W najbliższym czasie zostanie dokonana analiza i ocena pilotażu, do przemyślenia jest sporo materiału, organizacja całego łańcucha zostanie ulepszona, a „wąskie gardła” wyeliminowane. Następne pociągi pojadą już w stałym rozkładzie jazdy, będą naszym zdaniem dobrą alternatywą dla przewozów drogowych i mamy nadzieję, za akceptowalną cenę. Pilotaż udowodnił, że przewóz kolejowy może być bardzo szybki i spokojnie można przyjąć że po zakończeniu modernizacji głównych szlaków kolejowych będzie znakomitą konkurencją dla przewozów samochodowych. Na to liczymy bo mamy kolejne plany.

Dla przygotowanego pociągu szukamy jeszcze dobrej nazwy.

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

10 − jeden =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.