Tradycyjnie już długodystansowcy pożegnali Stary Rok na sportowo, biorąc udział w Biegu Sylwestrowym.

W niedzielne południe a więc na pół doby przed Nowym Rokiem a tym samym, gdy na wyspach środkowego Pacyfiku wybiła północ i przywitano Nowy Rok, wystartowało 68 zawodników.

Obok Świnoujścian byli biegacze ze Szczecina, Polic, Warszawy, Tychów i kilku innych miast Polski, biegacze z Hamburga, Hanoweru, Berlina, Wismaru i kilku innych miast niemieckich oraz Danii ( dorosłych, młodzieży i dzieci ).

Przebiegli oni nieco ponad 4km plażą spod pływalni do wiatraka i z powrotem.

Najszybciej trasę tę pokonał Robert Derda , przed Mikołajem Antkowiakiem i Mirosławem Zygmuntem.

Wśród pań zwyciężyła Heike Grunow , a za nią Marzena Barra i Joanna Stanny.

Oto pełne zestawienie wyników :

1.Robert Derda ——————— 19. 33
2.Mikołaj Antkowiak————– 19.56
3.Mirosław Zygmunt————–20.38
4.Sebastian Ożga——————-20.49
5.Tomasz Szopa———————20.51
6.Maciej Gołębiowski————–21.09
7.Madelen Nehring —————– 21,38
8.Janusz Michalski——————21.40
9.Piotr Suski————————-21.49
10.Heike Grunow ——————– 22. 17
11.Górfried Brussow —————- 22.18
12.Aleksander Rewkowski———22.32
13.Rafał Pawliczak——————-22.51
14.Krzysztof Gołębiowski———-23.11
15.Jerzy Ożga————————-23.31
16.Robert Zapędowski ————– 23,38
17.Rafał Sitko————————-23.41
18.Marzena Barra——————-23.42
19.Peter Pollok ———————– 23,43
20.Ryszard Pilz————————23.59
21.Bartosz Kufrej——————- -24.34
22.Grzegorz Januszewski———–25.17
23.Joanna Stanny——————–25.25
24.Amelia Grygiel——————–25.30
25.Małgorzata Śliwińska———–25.31
26.Sebastian Pohl——————-25.37
27.Łukasz Boczkowski————–25.43
28.Joanna Zając———————-25.44
29.Jerzy Ochota———————-26.22
30.Rafał Dymowski——————26.30
Daniel Mularczyk—————–26.30
Tadeusz Olszyk——————–26.30
33.Andrzej Niezgodzki————–26.46
34.Karolina Polarczyk—————26.55
Tomasz Polarczyk—————-26.55
36. Anna Munkhoff —————— 27. 14
37.Robert Dorn———————–27.15
38.Marek Zajdlewicz—————-27.44
39.Ronny Pastucha —————— 27. 49
40.Roland Winkler ——————- 27. 58
41. Frederik Hermsen ————— 28.12
42.Regina Ciemna——————-28.54
43.Zbyszek Hryń———————29.04
44.Damian Lange——————–29.47
45.Witold Korkiewicz—————29.51
46.Kamil Kolig————————29.59
47.Bogdan Dziuba——————-30.12
48. Dieter Praiteel ——————– 30.45
49.Natalia Wachholc—————-32.13
50.Marek Czarnecki—————–32.17
51.Katarzyna Szut———– 32.27
52. Gabriela Salamonik ————– 32,47
Maria Salamonik —————– 32. 47

54.Martyna Niezgodzka————33.10
55.Milena Wachholc—————-33.36
56. Jenny Kufrej ———————– 34,03
Nicole Drochwest —————- 34,03
58.Eggar Lichmann —————— 34. 42
59. Astrid Pollok ———————– 36,28
60.Piotr Szut—————————37.19
Damian Szut———————-37.19
62.Iga Szut ————————– — 38,23
63.Horst Trettin ———————– 43.09
64.Sylwia Suska———————–44.11
Katarzyna Szut——————–44.11
66.Filip Wachholc——————–45.31
67.Paweł Wachholc——————45.32
68.Horst Trettin——————–1.01.01 ( kijki )

Ekipę sędziowsko-techniczną stanowili : Agnieszka Stój , Barbara Adamczewska , Józef Wytwicki i Jerzy Łapiński . Obsługę foto sprawowali :Sebastian Błaż i Wiesław Mileńko , a zabezpieczenie medyczne Renata Kurowska.

Wszystkim tym osobom, jak też załodze pływalni Klub Biegacza Jogging składa serdeczne podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu biegu.

Wielu zawodników biegło w zabawnych strojach (co obrazują fotki ). Na mecie na biegaczy czekała kawa, herbata i słodycze Wśród wszystkich zawodników rozlosowane zostały upominki, gł. Kalendarze ( zaprojektowane przez Wiesława Mileńko ) ufundowane przez Terminal Promowy .

Wszyscy zawodnicy i bardzo licznie zgromadzeni kibice składają Mieszkańcom Świnoujścia i Gościom naszego miasta serdeczne życzenia noworoczne , zachęcając zarazem do zdrowego , sportowego stylu życia w Nowym 2018 Roku.

Kolejny bieg z kalendarza Klubu Biegacza Jogging—Bieg Trzech Króli na dystansie 9,5 km w sobotę 06.01.2018r.