Warsztaty w Formie – Trening uzupełniający w sportach wytrzymałościowych

W ostatnią sobotę roku sala Studia Fitness FORMA zapełniła się uczestnikami warsztatów : „Trening uzupełniający w sportach wytrzymałościowych”.

Autorami warsztatów był fizjoterapeuta Mateusz Wyszyński i trenerka Sylwia Korcz. Na warsztatach w większości pojawili się amatorzy sportów wytrzymałościowych, którzy intensywnie trenują do zaplanowanych startów w zawodach, ale chcą trenować mądrze.

fot. Małgorzata Rutkowska

Team Wyszyński – Korcz wprowadzili uczestników w temat treningu mobilności i stabilności, w trening funkcjonalny nastawiony na słabe strony zawodnika oraz treningu siły i mocy. Zostały zaproponowane konkretne rozwiązania jak z sukcesem zaprogramować trening uzupełniający z rozróżnieniem mikrocyklów i ze stopniowaniem trudności.

fot. Małgorzata Rutkowska

Przeprowadzone zostały na jednym z uczestników testy FMS z omówieniem ich zasadności w poszczególnych dyscyplinach sportów wytrzymałościowych. Cenna wiedza i świetny materiał do analizy swojego progresu.

fot. Małgorzata Rutkowska

Kolejnym etapem szkolenia była autoterapia z zastosowaniem profesjonalnego sprzętu firmy Blackroll Polska – wiodącego producenta sprzętu rehabilitacyjnego.

fot. Małgorzata Rutkowska

Na koniec fizjoterapeuta Mateusz Wyszyński omówił najczęstsze kontuzje pojawiające się wśród biegaczy, kolarzy i triathlonistów, opowiedział o ich przyczynach oraz pokazał narzędzia / sposoby na ich eliminację, prewencję oraz powrót do bezpiecznego treningu po kontuzji.

fot. Małgorzata Rutkowska

Organizatorzy serdecznie dziękują za tak liczne przybycie i życzą wielu sukcesów oraz pobicia własnych rekordów w nadchodzącym sezonie startowym wszystkim uczestnikom warsztatów !

Do zobaczenia w FORMIE 👋
Sylwia Korcz
www.formastudiofitness.com
tel. 782 486 947