Uczniowie klasy III B Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie podziękowały policjantom i pracownikom Policji, którzy przyczynili się do powstania spektaklu profilaktycznego „Wirtualne Stopkowe Przygody”.

„Wirtualne Stopkowe Przygody” to kontynuacja wcześniejszych spektakli z maskotką programu edukacyjno-wychowawczego prowadzonego przez choszczeńskich policjantów. Autorkami scenariusza są panie: Alicja Fils, Monika Kacprzak i Ewa Pieśkiewicz, które zajęły się również reżyserią przedstawienia.

Spektakl przestrzegający przed zagrożeniami związanymi z korzystaniem z Internetu obejrzało około 1200 przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych.
Przedstawienie zrealizowane zostało w ramach projektu Starostwa Powiatowego w Choszcznie „Razem Bezpieczniej – na drodze, w internecie i na wakacjach”, sfinansowanego ze środków rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i aspołecznych Zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka.

Scenografie i rekwizyty przygotowały pracownice Przedszkola Publicznego Nr 2 w Choszcznie, kostiumy uszyła Pani Dorota Marciniak. Nad dźwiękiem i oświetleniem czuwali pracownicy Choszczeńskiego Domu Kultury: Andrzej Prenda i Stanisław Twarogal, a także Mateusz Wolniak, wspomagani przez Monikę Kacprzak i Ewę Pieśkiewicz.