Strona główna » Świnoujście – To będą ważne badania

Świnoujście – To będą ważne badania

by Świnoujście w sieci

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. złożył w dniu 30 listopada wniosek o dofinansowanie z funduszy UE i Budżetu Państwa badań profilaktycznych w ramach napisanego projektu pn.: Profilaktyka nowotworowa w kierunku wykrywania raka jelita grubego przeznaczona dla mieszkańców miasta Świnoujście realizowana przez Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. na lata 2018-2022″.

Wniosek opiewa na kwotę ponad 2 mln złotych , w tym 500 tyś. złotych to środki na zakup nowoczesnego sprzętu, przy wkładzie własnym 5% wartości projektu.

– Czy wniosek otrzyma dofinansowanie będziemy wiedzieć dopiero w marcu 2018 r. – informuje Prezes szpitala Dorota Konkolewska

Konkurs został ogłoszony przez Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie w ramach RPZP.06.08.00 Wdrożenie kompleksowych programów zdrowotnych dotyczących chorób negatywnie wpływających na rynek pracy, ułatwiających powroty do pracy, umożliwiające wydłużenie aktywności zawodowej oraz zwiększenie zgłaszalności na badania profilaktyczne.

Możliwość objęcia profilaktyką mieszkańców z tego zakresu wynika ze statystyki uzyskanej w ramach Profilaktycznych Badań Przesiewowych, które to wskazują, iż w naszym powiecie mamy tzw. „białe plamy” tzn., że nie objęto profilaktyką raka jelita grubego populacji w liczbie 6802 osoby (w wieku 55-64 lata).

– Jeżeli wniosek szpitala przejdzie weryfikację i uzyska dofinansowanie badania bezpłatne dla mieszkańców miasta w ww. grupie wiekowej rozpoczną się w III kwartale 2018 r. – dodaje Dorota Konkolewska

BIK

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

trzy × dwa =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW