Para Prezydencka wsparła „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”

Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wsparli 24. edycję akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, dzięki której co roku z pomocy korzystają tysiące dzieci.

Każdego roku, na milionach stołów wigilijnych płoną świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Polacy nabywając je, wspierają dzieci z ubogich rodzin z terenu swojej parafii lub diecezji. Pozyskane wpływy przeznaczone są na letni wypoczynek, całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, wsparcie medyczne oraz pomoc edukacyjną.

W tym roku 10 groszy z każdej rozprowadzonej świecy trafi do potrzebujących dzieci z Ameryki Południowej. Środki zostaną przeznaczone na dożywianie, ośrodki dziecięce i młodzieżowe oraz stypendia dla małych mieszkańców Ameryki Południowej żyjących w favelach i slumsach.

Pomagając dziecku – wpływasz na sytuację całej rodziny. Przywracasz jej niejednokrotnie wiarę w drugiego człowieka i w lepszą przyszłość, jeśli nie własną to dzieci, w których rodzice pokładają nadzieję. Przez lata działalności Caritas udało się poprawić kondycję materialną, moralną i duchową setek tysięcy polskich rodzin.

Każda osoba, która chciałaby wesprzeć „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” może zrobić to za pomocą świec, których dystrybucja odbywa się corocznie w grudniu. W akcję angażują się wszystkie Caritas diecezjalne oraz liczne parafie na terenie całego kraju.

Można również wysłać SMS o treści SWIECA pod numer 72052 (koszt: 2,46 z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas Polska z dopiskiem „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

Więcej informacji na stronie www.wigilijnedzielo.caritas.pl.